Aardbeving met kracht van 5,4 voor de kust van Kreta
ATHENE (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5,4 heeft in de nacht van zondag op maandag het Griekse eiland Kreta opgeschrokken, meldt het Europese Mediterrane Seismologische Centrum (EMSC). De beving vond plaats in zee, zo'n 65 kilometer van het eiland, op een diepte van 80 kilometer. Snel na de aardbeving twitterde het EMSC ook een tsunamiwaarschuwing.
De organisatie raadde in de tweet inwoners van Kreta aan die dicht langs de kust wonen om uit voorzorg naar hoger gelegen plekken op het eiland te gaan, tot een tsunami volledig kan worden uitgesloten.
Of de aardbeving schade heeft veroorzaakt op Kreta is nog niet bekend. Aanvankelijk meldde het EMSC een kracht van 6. Later stelde de organisatie de kracht van de aardbeving bij naar 5,4.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.
48 minuten geledenULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
5 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
8 uur geleden