Aardbeving met kracht van 5,4 voor de kust van Kreta
ATHENE (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5,4 heeft in de nacht van zondag op maandag het Griekse eiland Kreta opgeschrokken, meldt het Europese Mediterrane Seismologische Centrum (EMSC). De beving vond plaats in zee, zo'n 65 kilometer van het eiland, op een diepte van 80 kilometer. Snel na de aardbeving twitterde het EMSC ook een tsunamiwaarschuwing.
De organisatie raadde in de tweet inwoners van Kreta aan die dicht langs de kust wonen om uit voorzorg naar hoger gelegen plekken op het eiland te gaan, tot een tsunami volledig kan worden uitgesloten.
Of de aardbeving schade heeft veroorzaakt op Kreta is nog niet bekend. Aanvankelijk meldde het EMSC een kracht van 6. Later stelde de organisatie de kracht van de aardbeving bij naar 5,4.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
1 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
1 uur geledenGOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
1 uur geleden