Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardbeving met kracht van 5.2 treft oosten van Turkije

Aardbeving met kracht van 5.2 treft oosten van Turkije

MALATYA (ANP/RTR) - Precies drie weken na de twee grote aardbevingen die Turkije en Syrië troffen, is er weer een grote naschok gevoeld in het oosten van Turkije. Volgens het Europees seismologisch centrum (EMSC) had de beving een kracht van 5.2. De Turkse autoriteiten melden één dode en 69 gewonden.

Het epicentrum lag iets ten zuiden van Malatya, een stad die ook zwaar werd getroffen door de bevingen van 6 februari. Volgens Turkse media zijn er in meerdere steden gebouwen ingestort en zouden er ook nog mensen onder het puin liggen. De Turkse nooddienst AFAD, die het zelf heeft over een beving met een kracht van 5.6, zegt dat zoek- en reddingsteams op weg zijn naar de regio. AFAD spreekt van 25 ingestorte gebouwen.

De eerste twee bevingen op 6 februari hadden een kracht van 7.8 en 7.5 en kostten meer dan 50.000 mensen het leven. Meer dan 173.000 gebouwen hebben schade opgelopen. In de drie weken daarna zijn duizenden naschokken geweest in Turkije. Een week geleden was de zwaarste te voelen, met een kracht van 6.4.

Zeker 184 mensen zijn opgepakt. Zij zouden medeverantwoordelijk zijn voor de slechte staat van de gebouwen in de regio, wat leidde tot de vele instortingen na de beving.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister waarschuwt voor vergelding na aanval VS op schip

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.

12 minuten geleden
Eerste Israëliërs sinds begin Iran-oorlog gerepatrieerd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.

15 minuten geleden
Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

3 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

7 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

7 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

9 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

11 uur geleden