Aardbeving met kracht van 5.2 treft oosten van Turkije
MALATYA (ANP/RTR) - Precies drie weken na de twee grote aardbevingen die Turkije en Syrië troffen, is er weer een grote naschok gevoeld in het oosten van Turkije. Volgens het Europees seismologisch centrum (EMSC) had de beving een kracht van 5.2. De Turkse autoriteiten melden één dode en 69 gewonden.
Het epicentrum lag iets ten zuiden van Malatya, een stad die ook zwaar werd getroffen door de bevingen van 6 februari. Volgens Turkse media zijn er in meerdere steden gebouwen ingestort en zouden er ook nog mensen onder het puin liggen. De Turkse nooddienst AFAD, die het zelf heeft over een beving met een kracht van 5.6, zegt dat zoek- en reddingsteams op weg zijn naar de regio. AFAD spreekt van 25 ingestorte gebouwen.
De eerste twee bevingen op 6 februari hadden een kracht van 7.8 en 7.5 en kostten meer dan 50.000 mensen het leven. Meer dan 173.000 gebouwen hebben schade opgelopen. In de drie weken daarna zijn duizenden naschokken geweest in Turkije. Een week geleden was de zwaarste te voelen, met een kracht van 6.4.
Zeker 184 mensen zijn opgepakt. Zij zouden medeverantwoordelijk zijn voor de slechte staat van de gebouwen in de regio, wat leidde tot de vele instortingen na de beving.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
3 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
9 uur geleden