Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardbeving met kracht van 5.2 treft oosten van Turkije

Aardbeving met kracht van 5.2 treft oosten van Turkije

MALATYA (ANP/RTR) - Precies drie weken na de twee grote aardbevingen die Turkije en Syrië troffen, is er weer een grote naschok gevoeld in het oosten van Turkije. Volgens het Europees seismologisch centrum (EMSC) had de beving een kracht van 5.2. De Turkse autoriteiten melden één dode en 69 gewonden.

Het epicentrum lag iets ten zuiden van Malatya, een stad die ook zwaar werd getroffen door de bevingen van 6 februari. Volgens Turkse media zijn er in meerdere steden gebouwen ingestort en zouden er ook nog mensen onder het puin liggen. De Turkse nooddienst AFAD, die het zelf heeft over een beving met een kracht van 5.6, zegt dat zoek- en reddingsteams op weg zijn naar de regio. AFAD spreekt van 25 ingestorte gebouwen.

De eerste twee bevingen op 6 februari hadden een kracht van 7.8 en 7.5 en kostten meer dan 50.000 mensen het leven. Meer dan 173.000 gebouwen hebben schade opgelopen. In de drie weken daarna zijn duizenden naschokken geweest in Turkije. Een week geleden was de zwaarste te voelen, met een kracht van 6.4.

Zeker 184 mensen zijn opgepakt. Zij zouden medeverantwoordelijk zijn voor de slechte staat van de gebouwen in de regio, wat leidde tot de vele instortingen na de beving.

Meer uit Buitenland

Merz en Macron zij aan zij bij heidag over concurrentiekracht EU

RIJKHOVEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Franse president Emmanuel Macron hebben broederlijk, zij aan zij en in hun eigen taal, de urgentie benadrukt van een concurrerender Europa en de voltooiing van de Europese interne markt. Dat deden zij donderdag bij aankomst in het Vlaamse kasteel Alden Biesen waar de regeringsleiders van de EU-landen bijeen zijn voor een heidag over concurrentiekracht.

3 minuten geleden
Britse premier boos na uitspraken miljardair over 'kolonisatie'

LONDEN (ANP/RTR) - Uitspraken van de miljardair Jim Ratcliffe over migratie hebben in het Verenigd Koninkrijk tot ophef geleid. De mede-eigenaar van Manchester United verklaarde dat zijn land is "gekoloniseerd door immigranten". Premier Keir Starmer reageerde verontwaardigd en zei dat Ratcliffe zijn excuses moet aanbieden.

46 minuten geleden
Actiever Duitsland wil ook hoogste militair naast Rutte leveren

BRUSSEL (ANP) - Duitsland wil bij de NAVO niet alleen de meeste generaals, maar ook de hoogste militair adviseur van secretaris-generaal Mark Rutte leveren. Het steeds actievere Europese zwaargewicht heeft zijn legerchef voorgedragen als voorzitter van de 32 NAVO-topmilitairen.

52 minuten geleden
Costa: bedrijven EU beschermen tegen oneerlijke concurrentie

RIJKHOVEN (ANP) - De EU moet haar bedrijven beschermen tegen oneerlijke concurrentie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa. Grote bedrijven moeten groeien, "want we hebben sterke bedrijven nodig om te kunnen concurreren op de wereldmarkt". Dat zei hij voor het begin van de informele bijeenkomst van EU-regeringsleiders over concurrentiekracht in kasteel Alden Biesen in Vlaanderen.

56 minuten geleden
Bangladesh na verdrijving leider weer naar de stembus

DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.

2 uur geleden
Rutte sust zorgen Oost-Europeanen dat blik NAVO noordwaarts gaat

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."

2 uur geleden
Noodweer legt openbare leven Spaanse regio Catalonië lam

BARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.

2 uur geleden