Aardbeving met kracht van 4.7 gevoeld op Aruba
ORANJESTAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 4.7 en een epicentrum in Venezuela, is dinsdag door veel Arubanen gevoeld. De nieuwszender 24ora meldt dat veel mensen op het eiland naar de zender hebben gebeld over trillingen die ze voelden.
Er is geen sprake van schade op het eiland. Het epicentrum van de beving lag voor de kust van de Venezolaanse provincie Falcon, iets meer dan 80 kilometer ten westen van Oranjestad, de hoofdstad van Aruba. De beving was op een diepte van tientallen kilometers.
Ook in Venezuela zijn geen berichten van schade gemeld.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland tot resultaten leiden, schrijft hij op X. "Het bloedvergieten moet stoppen en we moeten ervoor zorgen dat de oorlog nooit meer oplaait."
9 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen komen zondag in Genève met een tegenvoorstel voor het Amerikaanse vredesplan om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Daarin zou onder andere staan dat ze NAVO-achtige veiligheidsgaranties eisen voor Oekraïne. Ook willen ze niet dat het land grondgebied afstaat aan Rusland voordat er een staakt-het-vuren is afgesproken.
44 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre stelt dat het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne "onvoldoende" is. Het huidige voorstel bevat volgens hem "grote gebreken".
50 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is aangekomen in Genève voor overleg over het stoppen van de oorlog in Oekraïne. Hij spreekt in de Zwitserse stad met Oekraïense en andere Europese functionarissen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.
3 uur geledenHANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.
7 uur geledenBELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
17 uur geleden