Aardbeving met kracht van 1.3 bij Groningse Uithuizen
UITHUIZEN (ANP) - Bij Uithuizen in het noorden van Groningen heeft zich dinsdag een aardbeving voorgedaan. Die had een kracht van 1.3 en was op een diepte van 3 kilometer. Volgens de data van de seismologen van het KNMI gebeurde de beving om 17.36 uur. Of de beving tot schade heeft geleid, is niet bekend.
De afgelopen weken werden verschillende bevingen gerapporteerd met Uithuizen als epicentrum. In september waren er meerdere bevingen met een kracht van 2.7, 2.3 en 1.7. En ook in augustus waren er daar meerdere bevingen. In Groningen komen vaker aardbevingen voor als gevolg van de gaswinning.
Afgelopen zaterdag was er in Wirdum, ten zuiden van Uithuizen, een aardbeving met een kracht van 3.1. Die leidde tot vele honderden schademeldingen. Het betrof de zwaarste beving van dit jaar en de op vijf na zwaarste ooit in Groningen gemeten.
De zwaarste beving tot nu toe in Groningen was op 16 augustus 2012 bij Huizinge, ook in het noorden van de provincie. Die beving had een kracht van 3.6.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
52 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant is positief over de stikstofplannen die landbouwminister Jaimi van Essen dinsdag presenteerde. "Het kabinet zet goede stappen om de stikstofuitstoot structureel te verminderen, de natuur te herstellen en de vergunningverlening weer op gang te brengen", aldus Noord-Brabant in een eerste reactie. De provincie gaat de plannen zorgvuldig bestuderen om te zien wat ze betekenen voor de provincie en hoe ze aansluiten op de eigen koers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.
16 uur geleden