Aardbeving met kracht van 1.3 bij Groningse Uithuizen
UITHUIZEN (ANP) - Bij Uithuizen in het noorden van Groningen heeft zich dinsdag een aardbeving voorgedaan. Die had een kracht van 1.3 en was op een diepte van 3 kilometer. Volgens de data van de seismologen van het KNMI gebeurde de beving om 17.36 uur. Of de beving tot schade heeft geleid, is niet bekend.
De afgelopen weken werden verschillende bevingen gerapporteerd met Uithuizen als epicentrum. In september waren er meerdere bevingen met een kracht van 2.7, 2.3 en 1.7. En ook in augustus waren er daar meerdere bevingen. In Groningen komen vaker aardbevingen voor als gevolg van de gaswinning.
Afgelopen zaterdag was er in Wirdum, ten zuiden van Uithuizen, een aardbeving met een kracht van 3.1. Die leidde tot vele honderden schademeldingen. Het betrof de zwaarste beving van dit jaar en de op vijf na zwaarste ooit in Groningen gemeten.
De zwaarste beving tot nu toe in Groningen was op 16 augustus 2012 bij Huizinge, ook in het noorden van de provincie. Die beving had een kracht van 3.6.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
8 uur geleden