Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aardbeving met kracht van 1.3 bij Groningse Uithuizen

Aardbeving met kracht van 1.3 bij Groningse Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - Bij Uithuizen in het noorden van Groningen heeft zich dinsdag een aardbeving voorgedaan. Die had een kracht van 1.3 en was op een diepte van 3 kilometer. Volgens de data van de seismologen van het KNMI gebeurde de beving om 17.36 uur. Of de beving tot schade heeft geleid, is niet bekend.

De afgelopen weken werden verschillende bevingen gerapporteerd met Uithuizen als epicentrum. In september waren er meerdere bevingen met een kracht van 2.7, 2.3 en 1.7. En ook in augustus waren er daar meerdere bevingen. In Groningen komen vaker aardbevingen voor als gevolg van de gaswinning.

Afgelopen zaterdag was er in Wirdum, ten zuiden van Uithuizen, een aardbeving met een kracht van 3.1. Die leidde tot vele honderden schademeldingen. Het betrof de zwaarste beving van dit jaar en de op vijf na zwaarste ooit in Groningen gemeten.

De zwaarste beving tot nu toe in Groningen was op 16 augustus 2012 bij Huizinge, ook in het noorden van de provincie. Die beving had een kracht van 3.6.

Meer uit Binnenland

Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

2 uur geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

6 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

6 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

6 uur geleden
Staatssecretaris na brandstichting: handen af van het spoor

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."

7 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

11 uur geleden
Geen asielzoekers op grasveld bij aanmeldcentrum zaterdagochtend

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.

11 uur geleden