Aardbeving bij Garrelsweer
GARRELSWEER (ANP) - Bij het Groningse Garrelsweer is dinsdagavond rond 19.30 uur een aardbeving geweest. Volgens de eerste melding van het KNMI had de beving een kracht van 2,0. Later werd dat gecorrigeerd naar 1,9.
Bij RTV Noord hebben zo’n twintig mensen de beving gemeld. Een van hen liet weten dat haar deuren klapperden van de schok. Een ander zat op de bank en sprong op toen de aarde trilde. "Mijn man dacht dat er mensen binnen kwamen stormen, ik zei dat het een aardbeving was. Helaas heb ik gelijk."
Garrelsweer werd deze zomer ook al getroffen door een aardbeving. Die beving had een kracht van 2,5 en volgde vrij snel op een relatief zware beving van 3,4 bij Westerwijtwerd. De bevingen in Groningen zijn het gevolg van de gaswinning in het gebied.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimveehouders moeten per direct hun kippen binnenhouden om de verspreiding van vogelgriep zoveel mogelijk te beperken. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft vanwege drie uitbraken in korte tijd per direct een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld. Hobbyhouders moeten hun kippen of andere vogels zoveel mogelijk beschermen tegen besmetting.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het fatbikeverbod in het Amsterdamse Vondelpark blijft van kracht, maar wordt niet uitgebreid naar andere plekken. Dat heeft de gemeente besloten na evaluatie van de maatregel die op 11 mei is ingevoerd.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een groot aantal illegale vapes gevonden in een pand aan de Lannerstraat in Tilburg. In het pand lagen 5100 THC-vapes en 17.120 vapes met een smaakje opgeslagen die samen een geschatte waarde hadden van bijna 500.000 euro, meldt de politie woensdag. Een 28-jarige Tilburger is aangehouden.
4 uur geleden