Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanzienlijke verliezen Duitse bedrijven door oorlog in Oekraïne

Aanzienlijke verliezen Duitse bedrijven door oorlog in Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - De Russische invasie van Oekraïne heeft geleid tot aanzienlijke financiële verliezen voor het Duitse bedrijfsleven. Dat zei voorzitter Peter Adrian van de Duitse Vereniging van Kamers van Koophandel (DIHK) in een interview met de Duitse krant Rheinische Post.

"De Russische oorlog in Oekraïne heeft, afgezien van onmetelijk menselijk leed, ook grote economische welvaartsverliezen met zich meegebracht", aldus Adrian. De voorzitter schat de impact van de oorlog op het Duitse bruto binnenlands product (bbp) vorig jaar op ongeveer 4 procent. Dat betekent dat er 160 miljard euro minder is geproduceerd, wat volgens Adrian overeenkomt met ongeveer 2000 euro per hoofd van de bevolking.

Dit was ook te zien in de bedrijfsresultaten, waarbij veel bedrijven te maken hadden met sterk stijgende kosten voor gas en elektriciteit. Adrian herhaalde ook een veelgehoorde klacht van Duitse ondernemers dat de relatief hoge binnenlandse energieprijzen de concurrentiekracht van Duitse bedrijven ten opzichte van hun internationale rivalen schaden.

Nulgroei

DIHK voorspelt dat de economie van de belangrijke handelspartner van Nederland dit jaar zal stagneren, ofwel een nulgroei zal laten zien. Dit is echter wel een verbetering ten opzichte van de najaarsprognose van een economische krimp van 3 procent in 2023. De grootste economie van Europa groeide vorig jaar nog met 1,8 procent.

Vorige week meldde het nieuwsblad Der Spiegel dat de Duitse minister van Financiën Christian Lindner tien tot tientallen miljarden euro's aan steun zou willen verlenen aan bedrijven. Het zou onder andere gaan om belastingverlagingen. Een woordvoerder van Lindner noemde het nieuws over de omvang van het stimuleringspakket echter voorbarig, omdat hierover nog geen beslissingen zijn genomen. Eind maart presenteert Lindner volgens Der Spiegel de belangrijkste punten van zijn plan.

Meer uit Financieel

Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

1 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

2 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

2 uur geleden
Wall Street lager in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag houdt. De Federal Reserve houdt op 9 en 10 december de laatste rentevergadering van het jaar en beleggers zijn benieuwd of Powell iets gaat zeggen over een eventuele verdere verlaging van de leenkosten in de Verenigde Staten. Verscheidene Fed-bestuurders hebben de afgelopen tijd laten doorschemeren ruimte te zien voor een nieuwe renteverlaging.

3 uur geleden
VK trekt steun aan TotalEnergies in voor lng-project Mozambique

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft haar steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.

4 uur geleden
Boete van 4 miljoen euro voor gokaanbieder Unibet

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Unibet een boete van 4 miljoen euro opgelegd, omdat de gokaanbieder te weinig deed om gokverslaving tegen te gaan. In alle onderzochte spelersdossiers tussen juli 2022 en 2024 schoot Unibet, onderdeel van Optdeck Service Limited, volgens de toezichthouder tekort.

5 uur geleden