Aanwinsten nog niet speelgerechtigd in Champions League
NYON (ANP/DPA) - De clubs die in augustus nog actief zijn in de verkorte versie van de Champions League mogen geen gebruik maken van hun zomerse aanwinsten. Dat heeft het bestuur van de UEFA besloten tijdens een onlinevergadering. Voor deelnemers aan het minitoernooi in de Europa League gelden dezelfde regels.
In de praktijk betekent dat onder meer dat Bayern München nog geen beroep kan doen op doelman Alexander Nübel, die overkomt van Schalke 04. Spelers als Leroy Sané (Manchester City) en Timo Werner (RB Leipzig) daarentegen mogen nog wel voor hun huidige ploeg uitkomen, hoewel ze mogelijk binnen afzienbare tijd naar een andere club vertrekken. Bayeren München wil Sané graag overnemen en Chelsea is in de markt voor Werner.
De UEFA staat nog wel toe dat de overgebleven clubs drie spelers toevoegen aan de lijst van 25 man die ze voor het begin van de knock-outfase in beide Europese bekertoernooien hebben ingediend. Deze drie voetballers moeten dan wel in het seizoen 2019-2020 voor de betreffende club al in actie zijn gekomen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
1 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
3 uur geleden