Aanwinsten nog niet speelgerechtigd in Champions League
NYON (ANP/DPA) - De clubs die in augustus nog actief zijn in de verkorte versie van de Champions League mogen geen gebruik maken van hun zomerse aanwinsten. Dat heeft het bestuur van de UEFA besloten tijdens een onlinevergadering. Voor deelnemers aan het minitoernooi in de Europa League gelden dezelfde regels.
In de praktijk betekent dat onder meer dat Bayern München nog geen beroep kan doen op doelman Alexander Nübel, die overkomt van Schalke 04. Spelers als Leroy Sané (Manchester City) en Timo Werner (RB Leipzig) daarentegen mogen nog wel voor hun huidige ploeg uitkomen, hoewel ze mogelijk binnen afzienbare tijd naar een andere club vertrekken. Bayeren München wil Sané graag overnemen en Chelsea is in de markt voor Werner.
De UEFA staat nog wel toe dat de overgebleven clubs drie spelers toevoegen aan de lijst van 25 man die ze voor het begin van de knock-outfase in beide Europese bekertoernooien hebben ingediend. Deze drie voetballers moeten dan wel in het seizoen 2019-2020 voor de betreffende club al in actie zijn gekomen.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
4 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
7 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
11 uur geleden