Aanwinsten nog niet speelgerechtigd in Champions League
NYON (ANP/DPA) - De clubs die in augustus nog actief zijn in de verkorte versie van de Champions League mogen geen gebruik maken van hun zomerse aanwinsten. Dat heeft het bestuur van de UEFA besloten tijdens een onlinevergadering. Voor deelnemers aan het minitoernooi in de Europa League gelden dezelfde regels.
In de praktijk betekent dat onder meer dat Bayern München nog geen beroep kan doen op doelman Alexander Nübel, die overkomt van Schalke 04. Spelers als Leroy Sané (Manchester City) en Timo Werner (RB Leipzig) daarentegen mogen nog wel voor hun huidige ploeg uitkomen, hoewel ze mogelijk binnen afzienbare tijd naar een andere club vertrekken. Bayeren München wil Sané graag overnemen en Chelsea is in de markt voor Werner.
De UEFA staat nog wel toe dat de overgebleven clubs drie spelers toevoegen aan de lijst van 25 man die ze voor het begin van de knock-outfase in beide Europese bekertoernooien hebben ingediend. Deze drie voetballers moeten dan wel in het seizoen 2019-2020 voor de betreffende club al in actie zijn gekomen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
6 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
8 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
14 uur geleden