Aanwinsten nog niet speelgerechtigd in Champions League
NYON (ANP/DPA) - De clubs die in augustus nog actief zijn in de verkorte versie van de Champions League mogen geen gebruik maken van hun zomerse aanwinsten. Dat heeft het bestuur van de UEFA besloten tijdens een onlinevergadering. Voor deelnemers aan het minitoernooi in de Europa League gelden dezelfde regels.
In de praktijk betekent dat onder meer dat Bayern München nog geen beroep kan doen op doelman Alexander Nübel, die overkomt van Schalke 04. Spelers als Leroy Sané (Manchester City) en Timo Werner (RB Leipzig) daarentegen mogen nog wel voor hun huidige ploeg uitkomen, hoewel ze mogelijk binnen afzienbare tijd naar een andere club vertrekken. Bayeren München wil Sané graag overnemen en Chelsea is in de markt voor Werner.
De UEFA staat nog wel toe dat de overgebleven clubs drie spelers toevoegen aan de lijst van 25 man die ze voor het begin van de knock-outfase in beide Europese bekertoernooien hebben ingediend. Deze drie voetballers moeten dan wel in het seizoen 2019-2020 voor de betreffende club al in actie zijn gekomen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
36 minuten geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
10 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
10 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
12 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
16 uur geleden