Aanwijsplek Spelen leverde schaatser Bosker ook haatberichten op
HEERENVEEN (ANP) - Marcel Bosker veroverde bij de EK afstanden met de Nederlandse ploeg voor de derde keer op rij goud op de ploegachtervolging. De 24-jarige schaatser kreeg als vaste waarde op dit onderdeel een aanwijsplek voor de 1500 meter en de ploegachtervolging voor de Spelen van Beijing, maar dat leverde hem naast de vele gelukwensen ook meerdere haatberichten op.
"Heel veel mensen begrepen de keuze wel, maar ik heb ook behoorlijk wat vervelende berichtjes gehad en ook wat haatberichten", vertelde Bosker na het behalen van de Europese titel op de ploegachtervolging met Sven Kramer en Patrick Roest. "Best heftige berichten. Sommige zeiden: je verdient het niet en je hoort er niet thuis, maar ook erger. De meest onlogische dingen kwamen voorbij."
Helemaal onbewogen liet het Bosker ook niet. "Het is niet zo leuk en best gek. Misschien krijg je honderden positieve berichten en vijf negatieve. Maar je onthoudt wel die vijf negatieve. Mensen mogen denken en schrijven wat ze vinden. Maar dat is ook Nederland. Iedereen weet heel goed wat hij zelf vindt en schrijft op social media wat hij wil."
Internationale titel
Bosker maakte als enige schaatser deel uit van alle ploegen die een internationale titel pakten sinds de vorige Spelen in 2018. Drie keer werd hij wereldkampioen en nu ook drie keer Europees kampioen. Als enige schaatser reed hij dit najaar alle drie de races op de ploegachtervolging in de wereldbeker, waarmee Nederland zijn startplek voor de Spelen zeker stelde.
"Als ze goud willen halen op de ploegachtervolging, moeten ze mij meenemen", zei hij na het OKT. Hij dacht dan ook dat er een redelijke kans bestond dat hij zou worden aangewezen voor het onderdeel. "Stiekem had ik er wel rekening mee gehouden", zei hij. "Met de ploegachtervolging hebben we meer kans op goud dan Tijmen Snel of Dai Dai N'tab individueel. Niets ten nadele van hen, want ze zijn hartstikke goed."
Dat hij onbedoeld onderdeel zou worden van een relletje rond teamgenoot Patrick Roest die baalde dat hij de plek voor de 1500 meter niet had gekregen, verraste Bosker wel. Zelf had hij ook verwacht op de massastart te zullen gaan starten in Beijing en niet op de 1500 meter. "Ikzelf was ervan uitgegaan dat ze Patrick gebeld hadden en dat hij had bedankt voor de 1500 meter. Ik kwam er pas een dag later achter dat dat niet was gebeurd, toen ik de kritiek van Patrick las. Ze hadden hem op z'n minst even kunnen bellen."
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
10 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
11 uur geleden