Aanwezigheid Poetin bij G20-top Indonesië nog onzeker
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland bereidt zich voor op de G20-top die in november in Indonesië wordt gehouden, maar het is nog niet zeker of president Vladimir Poetin afreist naar Bali. Het besluit of hij in persoon of digitaal deelneemt moet nog worden genomen, zei een Kremlin-woordvoerder.
Indonesië is momenteel voorzitter van de G20, de groep van de twintig belangrijkste economieën. Het land heeft naast Poetin ook de Oekraïense president Volodimir Zelenski uitgenodigd, die daarvoor zijn Indonesische ambtgenoot Joko Widodo heeft bedankt.
"We weten dat de G20 een aanjagende rol heeft in het mondiale economische herstel en twee dingen hebben daar invloed op: Covid-19 en de oorlog in Oekraïne", zei Joko in een video op YouTube. "In die context heb ik president Zelenski uitgenodigd voor de G20-top."
De Amerikaanse president Joe Biden had daarvoor gepleit, nu het niet haalbaar is gebleken Rusland uit de G20 te zetten vanwege de agressie in Oekraïne. Onder meer China en Indonesië zijn daar geen voorstander van.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
4 uur geleden