Aanwezigheid legende Laver inspireert Noorse tennisser Ruud
SAN DIEGO (ANP) - Tennisser Casper Ruud heeft het ATP-toernooi van San Diego gewonnen. De Noor versloeg, onder toeziend oog van tennislegende Rod Laver, in de finale de Brit Cameron Norrie en had daar slechts iets meer dan een uur voor nodig: 6-0 6-2. Voor Ruud betekende het de vijfde titel van het jaar en zijn eerste op hardcourt.
Norrie had in de halve finales nog de Rus Andrej Roeblev uitgeschakeld, Dat was de nummer 1 van de plaatsingslijst. Ruud was als tweede geplaatst in de stad in Californië. Hij brak in de eerste set meteen de service van Norrie en denderde naar setwinst, waarbij hij op zijn eigen opslag slechts drie punten tegen kreeg. Norrie kreeg in het vervolg wat meer grip op het spel van zijn tegenstander, maar zag Ruud bij 3-2 weglopen.
De 22-jarige Noor, die mag gaan dromen van deelname aan de ATP Finals, ontving de trofee uit handen van Laver. "Ik zou willen dat u er vaker bij bent, want in uw aanwezigheid speel ik goed. Ik hoop dat u volgende week in Indian Wells komt kijken", zei Ruud tegen de 11-voudig grandslamwinnaar uit Australië.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden