 
                    Aanwezigen slotdebat Den Bosch mogen provinciehuis niet uit
DEN BOSCH (ANP) - Aanwezigen bij het slotdebat voor de Provinciale Statenverkiezingen mogen dinsdagavond het provinciehuis in Den Bosch nog niet verlaten, meldt een verslaggever ter plekke. Buiten hebben zich onder meer boeren met honderden tractoren verzameld. Het getoeter van de landbouwvoertuigen was tijdens het debat tot in het provinciehuis te horen.
Een fotograaf meldde dat er een corridor is gevormd om de politici te laten vertrekken. Ook liet hij weten dat een deel van de tractoren al vertrokken is van het provinciehuis.
De gemeente Den Bosch had vooraf laten weten dat boeren de ruimte kregen om dinsdagavond te demonstreren. Een zegsman van de provincie zegt dat werd gerekend op een bescheiden demonstratie. "Maar het werden er fors meer". Voor het pand stonden zo'n vijfhonderd mensen met vlaggen. In alle straten rond het provinciehuis staan tractoren. Daarom werd het niet veilig geacht voor de ongeveer 250 mensen die het verkiezingsdebat bijwoonden om het provinciehuis te verlaten.
"Dit is onze laatste kans om de kiezers te overtuigen niet op de gevestigde orde te stemmen", zei voorman Mark van den Oever van Farmers Defence Force, één van de initiatiefnemers van de actie. Ook de groep Toekomstboeren, die zich inzet voor duurzame landbouw, demonstreerde bij het pand. Het Platform Stop Racisme had ook aangekondigd te zullen protesteren bij het Brabantse provinciehuis.
Meer uit Politiek
VENRAY (ANP) - Venray verwacht na de brand in het gemeentehuis de uitgebrachte stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen vrijdag geteld te hebben. In de middag wordt de uitslag doorgegeven, zei burgemeester Michiel Uitdehaag donderdagmiddag tijdens een persmoment.
16 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De groep mensen die is gaan stemmen tijdens de Tweede Kamerverkiezingen op Sint Eustatius is zeer klein. Van de 1935 mensen die mochten stemmen, is 9,7 procent komen opdagen: 187 mensen. In 2023 was de opkomst 17,7 procent.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma ontvangt pas dinsdagmiddag de fractievoorzitters in de nieuwe Tweede Kamer om de verkiezingsuitslag te bespreken en een verkenner aan te wijzen. De bijeenkomst wordt pas na het weekeinde gehouden, omdat dan naar verwachting pas volledig duidelijk is welke partij de meeste stemmen heeft gekregen. De verwachting was eerder dat de fractieleiders deze vrijdag bijeen zouden komen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eddy van Hijum gaat met het partijbestuur overleggen over de toekomst en zijn eigen rol bij NSC. "De vorm waarin, de manier waarop en mijn eigen betrokkenheid daarin zal onderwerp van gesprek zijn," zegt hij op de dag na de verkiezingen. De partij komt niet terug in de Tweede Kamer; eerder waren ze met twintig leden vertegenwoordigd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Dilan Yeşilgöz betreft zijn er "mooie oplossingen en allerlei variaties" mogelijk voor de door de VVD gewenste 'centrumrechtse coalitie'. De liberalen willen graag regeren met D66, CDA en JA21. Volgens de huidige prognoses komt die combinatie neer op 75 zetels, niet genoeg voor een meerderheid. Welke partij daar dan eventueel bij zou moeten, zegt de VVD-leider niet.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider van Partij voor de Dieren Esther Ouwehand wil dat de BBB het ministerie voor Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur zo snel mogelijk opgeeft. De BBB heeft 3 zetels verloren en lijkt op 4 uit te komen en de VVD heeft 22 zetels, waardoor het huidige demissionaire kabinet op 26 zetels komt.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-lijsttrekker Lidewij de Vos wil kijken naar mogelijke raakvlakken met D66, al heeft FVD volgens De Vos "een veel grotere voorkeur" om samen te werken met de PVV. "D66 ligt natuurlijk niet heel erg voor de hand om mee samen te werken."
18 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            