Aanvullende verzekeringen kariger, zegt vergelijkingssite
ALKMAAR (ANP) - Aanvullende verzekeringen voor tandartskosten, fysiotherapie en alternatieve geneeswijzen worden in 2025 in een aantal gevallen soberder, zegt vergelijkingssite Zorgverzekeringwijzer.nl. "In 2024 waren er nog 22 zorgpolissen met een tandartsdekking van 1000 euro of meer. In 2025 zijn dat er nog maar negentien", geeft de organisatie als voorbeeld.
Veelvuldige gebruikers van fysiotherapie zijn soms ook slechter af. "In 2024 waren er nog 22 polissen met meer dan twintig behandelingen per jaar, in 2025 blijven er slechts negentien over", telde de site verder.
Ook voor alternatieve geneeswijzen wordt de vergoeding magerder. "Mensen die in 2025 een dekking van 500 euro of meer nodig hebben, kunnen kiezen uit slechts twintig polissen, terwijl dat er in 2024 nog 24 waren. Bovendien daalt de maximale vergoeding aanzienlijk."
De ontwikkelingen kunnen volgens de site "leiden tot financiële problemen voor mensen die afhankelijk zijn van uitgebreide zorg."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
17 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
20 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
22 uur geleden