Aanvraag voor beursgang Intel-onderdeel Mobileye
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Intel heeft een aanvraag gedaan voor een beursgang van zijn Mobileye-divisie, die zich richt op technologie voor zelfrijdende auto's. Naar verluidt mikt Intel daarbij op een prijskaartje voor Mobileye van 30 miljard dollar, omgerekend bijna 31 miljard euro.
De aanvraag werd ingediend bij de Amerikaanse beurswaakhond Securities and Exchange Commission (SEC). Wanneer de beursgang plaats moet vinden is nog niet duidelijk. Intel maakte in december vorig jaar bekend Mobileye medio dit jaar naar de beurs in New York te willen brengen, maar bronnen zeiden vorige maand tegen persbureau Bloomberg dat de beursgang uitgesteld kon worden tot volgend jaar vanwege de onrust op de aandelenmarkten.
Mobileye is een specialist op het gebied van software en sensoren voor zelfrijdende auto's. Intel kocht het Israëlische Mobileye in 2017 voor ruim 15 miljard dollar. Met de aankoop ging Intel de concurrentie aan met rivalen als Nvidia en Qualcomm om systemen te ontwikkelen voor zelfrijdende voertuigen. Het chipconcern wil na de beursgang wel de meerderheid van Mobileye behouden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
11 uur geleden