Aanvoerster Spitse baalt van opnieuw snelle tegentreffers Ajax
PARIJS (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse baalt ervan dat Ajax in het Champions League-duel met Paris Saint-Germain (3-1) weer snel doelpunten tegen kreeg. Marie-Antoinette Katoto bezorgde PSG met goals in de 7e en 25e minuut een 2-0-voorsprong, waarna het na de aansluitingstreffer van Romée Leuchter ook al snel weer 3-1 werd.
"Na zo'n vroege achterstand wordt het tegen een ploeg als Paris lastig. We kwamen gelukkig wel weer op 2-1, maar die 3-1 valt dan ook te snel", zei Oranje-international Spitse voor de camera van de NOS. Ajax kreeg ook in de groepsduels bij AS Roma (3-0) en Bayern München (1-1) vroege doelpunten tegen.
"Wij hadden zeker in de eerste helft ook kansen, maar maakten ze niet af. Dat deden zij wel, terwijl we niet veel weggaven. Dat hebben we echt goed gedaan als ploeg. Ik schaam me hier niet voor", reageerde de verdedigster.
Spitse zei zich hoe dan ook met "opgeheven hoofd" te gaan voorbereiden op het afsluitende groepsduel met Roma in Amsterdam, waarin Ajax een tweede en laatste kans krijgt om zich te plaatsen voor de kwartfinales van de Champions League. Op eigen veld is de landskampioen dit seizoen nog foutloos in Europese duels.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
4 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
6 uur geleden