Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerster Buijs wil weer 'vliegen' op WK volleybal

Aanvoerster Buijs wil weer 'vliegen' op WK volleybal

APELDOORN (ANP) - Een WK in eigen land, veel mooier kan het niet volgens volleybalster Anne Buijs. Vrijdag begint ze als aanvoerster van Oranje aan het toernooi dat Nederland vier jaar geleden in Japan nog als vierde afsloot. Van de inmiddels danig verjongde ploeg van bondscoach Avital Selinger mag niet meteen eenzelfde resultaat worden verwacht. "Je hebt ook een beetje geluk nodig en de kwaliteit van het team geeft de doorslag. Maar het thuisvoordeel kan zeker helpen", denkt Buijs, die put uit haar verleden.

In 2015 haalde Nederland op het EK in eigen land de finale. Die werd verloren, maar de aanloop naar de eindstrijd was memorabel. "We vlogen echt, ik hoop dat we dat nu weer gaan meemaken. Het is volgens mij echt een megavoordeel." Dat het mogelijk extra druk oplevert noemt Buijs geen probleem. "Ik leg mezelf altijd al druk op, dus dat verandert verder niet."

Buijs (30) begint aan haar derde WK en is als passer/loper een van de speelsters van wie de punten moeten komen. Sinds vorige zomer is ze ook aanvoerster, als opvolgster van Maret Grothues die zich inmiddels heeft teruggetrokken voor Oranje. "Ik beschouw het als een eer, maar het heeft mijn rol in het veld niet zo zeer veranderd. Een aantal ervaren speelsters is gestopt, dan schuif je vanzelf al op in de hiërarchie. Ik was verbaal al wat actiever geworden. Daarbij is Avital een ander soort coach, die meer verlangt van spelers zelf. Hij zegt: ik ben er niet om jullie op te peppen. Eerdere bondscoaches zaten er wat feller op."

Relaxter

De hernieuwde kennismaking met Selinger, eerder bondscoach van 2005 tot 2011, is Buijs beter bevallen dan verwacht. In haar herinnering was de oud-international een strenge coach. "Ik was vaak gespannen, durfde niets. De hele tijd dacht ik: doe ik het wel goed? Zijn manier van werken is niet eens zo zeer veranderd. Avi is een man die heel lang kan uitweiden over details, enorm de diepte in kan gaan als het over volleybal gaat. Hij heeft een volleybalbrein, maar is wel een stuk relaxter geworden."

Buijs sloot in mei weer aan bij de ploeg na opnieuw een seizoen bij het Braziliaanse Dentil Praia Clube. Daar speelt ze samen met haar partner Ana Carolina da Silva, die ze op het WK in de tweede groepsfase kan treffen. Dat is niet voor het eerst. In de Nations League stonden ze vaker tegenover elkaar. "En op de World Cup van 2019", beschrijft ze een mooie herinnering. "De enige keer dat ik van haar gewonnen heb."

Meer uit Sport

Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

10 minuten geleden
Verstappen kijkt met goed gevoel terug op test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."

22 minuten geleden
Nederland dankzij goud Rijpma-de Jong vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.

23 minuten geleden
Rijpma-de Jong pakt vijfde Nederlandse goud op rij op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

24 minuten geleden
Nederland evenaart zeventien medailles van vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.

41 minuten geleden
Skilegende Vonn krijgt operatie van zes uur na terugkeer in VS

NEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.

43 minuten geleden
Rijpma-de Jong verovert bij Spelen Milaan goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

47 minuten geleden