Aanvoerster Buijs wil weer 'vliegen' op WK volleybal
APELDOORN (ANP) - Een WK in eigen land, veel mooier kan het niet volgens volleybalster Anne Buijs. Vrijdag begint ze als aanvoerster van Oranje aan het toernooi dat Nederland vier jaar geleden in Japan nog als vierde afsloot. Van de inmiddels danig verjongde ploeg van bondscoach Avital Selinger mag niet meteen eenzelfde resultaat worden verwacht. "Je hebt ook een beetje geluk nodig en de kwaliteit van het team geeft de doorslag. Maar het thuisvoordeel kan zeker helpen", denkt Buijs, die put uit haar verleden.
In 2015 haalde Nederland op het EK in eigen land de finale. Die werd verloren, maar de aanloop naar de eindstrijd was memorabel. "We vlogen echt, ik hoop dat we dat nu weer gaan meemaken. Het is volgens mij echt een megavoordeel." Dat het mogelijk extra druk oplevert noemt Buijs geen probleem. "Ik leg mezelf altijd al druk op, dus dat verandert verder niet."
Buijs (30) begint aan haar derde WK en is als passer/loper een van de speelsters van wie de punten moeten komen. Sinds vorige zomer is ze ook aanvoerster, als opvolgster van Maret Grothues die zich inmiddels heeft teruggetrokken voor Oranje. "Ik beschouw het als een eer, maar het heeft mijn rol in het veld niet zo zeer veranderd. Een aantal ervaren speelsters is gestopt, dan schuif je vanzelf al op in de hiƫrarchie. Ik was verbaal al wat actiever geworden. Daarbij is Avital een ander soort coach, die meer verlangt van spelers zelf. Hij zegt: ik ben er niet om jullie op te peppen. Eerdere bondscoaches zaten er wat feller op."
Relaxter
De hernieuwde kennismaking met Selinger, eerder bondscoach van 2005 tot 2011, is Buijs beter bevallen dan verwacht. In haar herinnering was de oud-international een strenge coach. "Ik was vaak gespannen, durfde niets. De hele tijd dacht ik: doe ik het wel goed? Zijn manier van werken is niet eens zo zeer veranderd. Avi is een man die heel lang kan uitweiden over details, enorm de diepte in kan gaan als het over volleybal gaat. Hij heeft een volleybalbrein, maar is wel een stuk relaxter geworden."
Buijs sloot in mei weer aan bij de ploeg na opnieuw een seizoen bij het Braziliaanse Dentil Praia Clube. Daar speelt ze samen met haar partner Ana Carolina da Silva, die ze op het WK in de tweede groepsfase kan treffen. Dat is niet voor het eerst. In de Nations League stonden ze vaker tegenover elkaar. "En op de World Cup van 2019", beschrijft ze een mooie herinnering. "De enige keer dat ik van haar gewonnen heb."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
6 uur geleden