Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerster Buijs teleurgesteld maar ook trots op volleybalsters

Aanvoerster Buijs teleurgesteld maar ook trots op volleybalsters

ARNHEM (ANP) - De volleybalsters zijn teleurgesteld na de nederlaag op het WK in vier sets tegen België, maar aanvoerster Anne Buijs was ook trots hoe de ploeg het na een matige start had omgedraaid en er weer een wedstrijd van had gemaakt.

"Ik heb er niet echt een verklaring voor waarom we niet goed startten", zei Buijs bij Ziggo Sport. "De eerste set verdedigden zij ongelofelijk goed. Wij kwamen er aanvallend niet door en alle ballen van hen vielen bij ons direct op de grond. Ik denk dat we te weinig servicedruk hadden."

Halverwege de tweede set knokte Oranje zich terug en dat positieve punt neemt Buijs mee naar de volgende wedstrijden. "We gingen 'aan' en het werd echt een wedstrijd. Dan komt het aan op de details en valt het net de verkeerde kant op. Ik ben echter trots hoe de ploeg het heeft omgedraaid en de overtuiging erin heeft gekregen. Tegen Italië moeten we het echter vanaf het begin doen."

Laura Dijkema was ook blij dat het toch nog een wedstrijd was geworden tegen België. Zij had daar als invalster in de tweede set een groot aandeel in. "Ik doe gewoon mijn ding en wil energie geven. We konden iets meer druk op de service geven en kregen het ook verdedigend beter voor elkaar."

Tegen Italië moet de ploeg er zondag volgens de 32-jarige volleybalster volle bak in gaan. "We hebben niets te verliezen. Zij zijn de wereldkampioen, misschien is het ook wel lekker om zonder druk te spelen."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

1 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

5 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

15 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden