Aanvoerster Buijs teleurgesteld maar ook trots op volleybalsters
ARNHEM (ANP) - De volleybalsters zijn teleurgesteld na de nederlaag op het WK in vier sets tegen België, maar aanvoerster Anne Buijs was ook trots hoe de ploeg het na een matige start had omgedraaid en er weer een wedstrijd van had gemaakt.
"Ik heb er niet echt een verklaring voor waarom we niet goed startten", zei Buijs bij Ziggo Sport. "De eerste set verdedigden zij ongelofelijk goed. Wij kwamen er aanvallend niet door en alle ballen van hen vielen bij ons direct op de grond. Ik denk dat we te weinig servicedruk hadden."
Halverwege de tweede set knokte Oranje zich terug en dat positieve punt neemt Buijs mee naar de volgende wedstrijden. "We gingen 'aan' en het werd echt een wedstrijd. Dan komt het aan op de details en valt het net de verkeerde kant op. Ik ben echter trots hoe de ploeg het heeft omgedraaid en de overtuiging erin heeft gekregen. Tegen Italië moeten we het echter vanaf het begin doen."
Laura Dijkema was ook blij dat het toch nog een wedstrijd was geworden tegen België. Zij had daar als invalster in de tweede set een groot aandeel in. "Ik doe gewoon mijn ding en wil energie geven. We konden iets meer druk op de service geven en kregen het ook verdedigend beter voor elkaar."
Tegen Italië moet de ploeg er zondag volgens de 32-jarige volleybalster volle bak in gaan. "We hebben niets te verliezen. Zij zijn de wereldkampioen, misschien is het ook wel lekker om zonder druk te spelen."
Meer uit Sport
PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
3 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
16 uur geleden