Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerders Van Dijk en Aké nemen het op voor Veerman

Aanvoerders Van Dijk en Aké nemen het op voor Veerman

WOLFSBURG (ANP) - Oranje-aanvoerders Virgil van Dijk en Nathan Aké hebben hun steun uitgesproken voor Joey Veerman. De middenvelder speelde dinsdag op het EK geen goede wedstrijd tegen Oostenrijk, werd nog in de eerste helft gewisseld en kreeg veel kritiek.

"We weten dat dit er bij hoort. Iedereen heeft wel eens zo'n wedstrijd gehad", vertelde reserveaanvoerder Nathan Aké voor het begin van een training in Wolfsburg. "Het is wel jammer dat sommige commentaren en opmerkingen in de media te ver gingen. Gisteren was de familie even bij ons en hadden we een rustdag. Dat was goed, om ons even van het voetbal af te sluiten."

Van Dijk verduidelijkte wat Aké bedoelde. "Richting Joey werd er gezegd dat het einde verhaal is voor hem bij Oranje. Voor hem persoonlijk is dat heel pijnlijk. Natuurlijk speelde hij niet goed. Moeilijke momenten zitten er ook tussen", aldus de aanvoerder. "We hebben veel met hem gesproken. Uiteindelijk gaat het er om hoe je er zelf mee omgaat. Wij kunnen wel zoveel zeggen. Wat ik nu zie en aanvoel, is dat het goed met hem gaat en dat de volledige focus op Roemenië ligt."

De aanvoerder leeft mee met de Volendammer. "Ik denk dat hij totaal geen intentie heeft om een slechte wedstrijd te spelen en een bal te verliezen en een duel te verliezen. Dat gebeurt helaas. Je moet uiteindelijk ook met de gevolgen omgaan. Dat is niet altijd even makkelijk."

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

10 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

11 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

12 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

18 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden