Aanvoerders Van Dijk en Aké nemen het op voor Veerman
WOLFSBURG (ANP) - Oranje-aanvoerders Virgil van Dijk en Nathan Aké hebben hun steun uitgesproken voor Joey Veerman. De middenvelder speelde dinsdag op het EK geen goede wedstrijd tegen Oostenrijk, werd nog in de eerste helft gewisseld en kreeg veel kritiek.
"We weten dat dit er bij hoort. Iedereen heeft wel eens zo'n wedstrijd gehad", vertelde reserveaanvoerder Nathan Aké voor het begin van een training in Wolfsburg. "Het is wel jammer dat sommige commentaren en opmerkingen in de media te ver gingen. Gisteren was de familie even bij ons en hadden we een rustdag. Dat was goed, om ons even van het voetbal af te sluiten."
Van Dijk verduidelijkte wat Aké bedoelde. "Richting Joey werd er gezegd dat het einde verhaal is voor hem bij Oranje. Voor hem persoonlijk is dat heel pijnlijk. Natuurlijk speelde hij niet goed. Moeilijke momenten zitten er ook tussen", aldus de aanvoerder. "We hebben veel met hem gesproken. Uiteindelijk gaat het er om hoe je er zelf mee omgaat. Wij kunnen wel zoveel zeggen. Wat ik nu zie en aanvoel, is dat het goed met hem gaat en dat de volledige focus op Roemenië ligt."
De aanvoerder leeft mee met de Volendammer. "Ik denk dat hij totaal geen intentie heeft om een slechte wedstrijd te spelen en een bal te verliezen en een duel te verliezen. Dat gebeurt helaas. Je moet uiteindelijk ook met de gevolgen omgaan. Dat is niet altijd even makkelijk."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
22 uur geleden