Aanvoerders Van Dijk en Aké nemen het op voor Veerman
WOLFSBURG (ANP) - Oranje-aanvoerders Virgil van Dijk en Nathan Aké hebben hun steun uitgesproken voor Joey Veerman. De middenvelder speelde dinsdag op het EK geen goede wedstrijd tegen Oostenrijk, werd nog in de eerste helft gewisseld en kreeg veel kritiek.
"We weten dat dit er bij hoort. Iedereen heeft wel eens zo'n wedstrijd gehad", vertelde reserveaanvoerder Nathan Aké voor het begin van een training in Wolfsburg. "Het is wel jammer dat sommige commentaren en opmerkingen in de media te ver gingen. Gisteren was de familie even bij ons en hadden we een rustdag. Dat was goed, om ons even van het voetbal af te sluiten."
Van Dijk verduidelijkte wat Aké bedoelde. "Richting Joey werd er gezegd dat het einde verhaal is voor hem bij Oranje. Voor hem persoonlijk is dat heel pijnlijk. Natuurlijk speelde hij niet goed. Moeilijke momenten zitten er ook tussen", aldus de aanvoerder. "We hebben veel met hem gesproken. Uiteindelijk gaat het er om hoe je er zelf mee omgaat. Wij kunnen wel zoveel zeggen. Wat ik nu zie en aanvoel, is dat het goed met hem gaat en dat de volledige focus op Roemenië ligt."
De aanvoerder leeft mee met de Volendammer. "Ik denk dat hij totaal geen intentie heeft om een slechte wedstrijd te spelen en een bal te verliezen en een duel te verliezen. Dat gebeurt helaas. Je moet uiteindelijk ook met de gevolgen omgaan. Dat is niet altijd even makkelijk."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
9 uur geleden