Aanvoerders eredivisie applaudisseren voor fans
ZEIST (ANP) - De aanvoerders van alle eredivisieclubs hebben hun fans in een gezamenlijke videoboodschap steun betuigd in deze zware tijden door de corona-uitbraak. Ze beseffen dat het nu ook voor voetbalsupporters moeilijke tijden zijn en roepen iedereen op om vooral thuis te blijven.
"Op dit moment staan wij allen voor een gigantische uitdaging", trapt Bram van Polen van PEC Zwolle het filmpje af, voordat zijn collega's aan het woord komen. "Net als wij kunnen jullie geen normaal leven leiden. Daarom willen alle eredivisieaanvoerders jullie een hart onder de riem steken. Vanuit de eredivisie, de clubs en alle spelers en alle trainers. Vanuit noord naar zuid en van oost naar west."
"Het is voor ons ook soms lastig, Maar blijf positief en denk aan je medemens. "Ook als hij van de concurrent is", zegt aanvoerder Dusan Tadic van Ajax. "Of als hij de laatste wc-rol heeft gekocht", voegt Feyenoorder Steven Berghuis lachend toe. "Normaal klappen jullie voor ons", aldus Jordens Peters van Willem II. "Maar nu klappen wij voor jullie", besluiten de achttien aanvoerders samen.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
25 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
1 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
18 uur geleden