Aanvoerders dragen later deze maand weer OneLove-band
ZEIST (ANP) - Aanvoerders van clubs in de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie spelen in het weekend van 17 tot en met 19 maart weer met de OneLove-band voor gelijkheid en verbinding. Dit gebeurt, net als vorig jaar, rond de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie op 21 maart. Voetbalbond KNVB, sportzender ESPN en belangenorganisaties Eredivisie CV en Keuken Kampioen Divisie spraken vorig jaar al de wens uit om dit elk jaar te doen rond deze dag.
De KNVB wil de OneLove-actie uitbreiden naar het amateur- en schoolvoetbal. Amateurclubs krijgen allemaal een vlag opgestuurd om op de club te hangen om te laten zien dat iedereen welkom is. "We merkten dat daar behoefte aan was", zegt een woordvoerder. De actie later deze maand wordt ook op andere manieren groter dan eerder, maar daar wordt later meer over bekend.
De komende OneLove-actie is de eerste sinds de ophef rond de actie rond coming-outdag in oktober. De aanvoerders Orkun Kökcü (Feyenoord) en Redouan El Yaakoubi (Excelsior) weigerden de band toen te dragen. "Het is iemands goed recht als hij niet meedoet", aldus de KNVB-zegsman. "Het doel is niet dat iedere aanvoerder de band draagt. Maar hoe meer, hoe beter." Ook voor de komende coming-outdag staat de actie weer gepland.
Oranje wilde eind vorig jaar samen met wat andere landen tijdens het WK ook met de OneLove-band spelen, maar dat mocht niet van de FIFA.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Femke Liefting sluit weer aan bij het Nederlands elftal. De keepster van Ajax miste vrijdag de gewonnen uitwedstrijd tegen Hongarije (0-8) omdat ze ziek was.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
16 uur geleden