Aanvoerder Zielinski twijfelt niet aan zege van Polen op Oranje
HAMBURG (ANP) - Piotr Zielinski twijfelt niet aan een goede afloop van het eerste duel van Polen met het Nederlands elftal op het EK. "Wij gaan zeker winnen", zei op een afsluitende persconferentie voor de ontmoeting in het Volksparkstadion van Hamburg.
Zielinski draagt zondag de aanvoerdersband bij Polen. Hij vervangt topscorer Robert Lewandowski, die net als Arek Milik niet kan uitkomen tegen Nederland. De 30-jarige middenvelder van Napoli baalt van de afwezigheid van beide aanvallers. "Maar blessures horen nu eenmaal bij het voetbal", stelde hij. "Ook zonder hen zullen we er staan. Ik heb echt een goed gevoel over dit duel."
Polen neemt op de wereldranglijst van de FIFA de 28e plaats in, Nederland is de nummer 7. "Nederland heeft een fantastisch team, maar het verschil tussen beide ploegen op de wereldranglijst zal de uitslag van dit duel niet veranderen", zei Zielinski. "We gaan alles geven en het komt goed voor ons."
Kuitblessure
Zielinski kon de hele maand mei niet in actie komen door een kuitblessure. "Gelukkig heb ik nergens last meer van", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat Lewandowski het duel met Nederland mist. Maar ik ben ook heel trots dat ik hem als aanvoerder mag vervangen. Dit is echt een grote eer voor me."
Polen plaatste zich als laatste land voor het EK, na een overwinning op Wales na strafschoppen in de play-offs. Maar de ploeg is na acht duels onder de nieuwe bondscoach Michal Probierz nog altijd ongeslagen. "We hebben het niet zo goed gedaan in de kwalificatie voor het EK", weet Zielinski. "Onze supporters mogen meer verwachten. De laatste wedstrijden gaat het veel beter. Ik denk dat we klaar voor het EK zijn."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
17 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden