Aanvoerder Zielinski twijfelt niet aan zege van Polen op Oranje
HAMBURG (ANP) - Piotr Zielinski twijfelt niet aan een goede afloop van het eerste duel van Polen met het Nederlands elftal op het EK. "Wij gaan zeker winnen", zei op een afsluitende persconferentie voor de ontmoeting in het Volksparkstadion van Hamburg.
Zielinski draagt zondag de aanvoerdersband bij Polen. Hij vervangt topscorer Robert Lewandowski, die net als Arek Milik niet kan uitkomen tegen Nederland. De 30-jarige middenvelder van Napoli baalt van de afwezigheid van beide aanvallers. "Maar blessures horen nu eenmaal bij het voetbal", stelde hij. "Ook zonder hen zullen we er staan. Ik heb echt een goed gevoel over dit duel."
Polen neemt op de wereldranglijst van de FIFA de 28e plaats in, Nederland is de nummer 7. "Nederland heeft een fantastisch team, maar het verschil tussen beide ploegen op de wereldranglijst zal de uitslag van dit duel niet veranderen", zei Zielinski. "We gaan alles geven en het komt goed voor ons."
Kuitblessure
Zielinski kon de hele maand mei niet in actie komen door een kuitblessure. "Gelukkig heb ik nergens last meer van", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat Lewandowski het duel met Nederland mist. Maar ik ben ook heel trots dat ik hem als aanvoerder mag vervangen. Dit is echt een grote eer voor me."
Polen plaatste zich als laatste land voor het EK, na een overwinning op Wales na strafschoppen in de play-offs. Maar de ploeg is na acht duels onder de nieuwe bondscoach Michal Probierz nog altijd ongeslagen. "We hebben het niet zo goed gedaan in de kwalificatie voor het EK", weet Zielinski. "Onze supporters mogen meer verwachten. De laatste wedstrijden gaat het veel beter. Ik denk dat we klaar voor het EK zijn."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geleden