Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Zielinski twijfelt niet aan zege van Polen op Oranje

Aanvoerder Zielinski twijfelt niet aan zege van Polen op Oranje

HAMBURG (ANP) - Piotr Zielinski twijfelt niet aan een goede afloop van het eerste duel van Polen met het Nederlands elftal op het EK. "Wij gaan zeker winnen", zei op een afsluitende persconferentie voor de ontmoeting in het Volksparkstadion van Hamburg.

Zielinski draagt zondag de aanvoerdersband bij Polen. Hij vervangt topscorer Robert Lewandowski, die net als Arek Milik niet kan uitkomen tegen Nederland. De 30-jarige middenvelder van Napoli baalt van de afwezigheid van beide aanvallers. "Maar blessures horen nu eenmaal bij het voetbal", stelde hij. "Ook zonder hen zullen we er staan. Ik heb echt een goed gevoel over dit duel."

Polen neemt op de wereldranglijst van de FIFA de 28e plaats in, Nederland is de nummer 7. "Nederland heeft een fantastisch team, maar het verschil tussen beide ploegen op de wereldranglijst zal de uitslag van dit duel niet veranderen", zei Zielinski. "We gaan alles geven en het komt goed voor ons."

Kuitblessure

Zielinski kon de hele maand mei niet in actie komen door een kuitblessure. "Gelukkig heb ik nergens last meer van", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat Lewandowski het duel met Nederland mist. Maar ik ben ook heel trots dat ik hem als aanvoerder mag vervangen. Dit is echt een grote eer voor me."

Polen plaatste zich als laatste land voor het EK, na een overwinning op Wales na strafschoppen in de play-offs. Maar de ploeg is na acht duels onder de nieuwe bondscoach Michal Probierz nog altijd ongeslagen. "We hebben het niet zo goed gedaan in de kwalificatie voor het EK", weet Zielinski. "Onze supporters mogen meer verwachten. De laatste wedstrijden gaat het veel beter. Ik denk dat we klaar voor het EK zijn."

Meer uit Voetbal

FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

20 minuten geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

1 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

3 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

4 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

5 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

6 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

7 uur geleden