Aanvoerder Zielinski twijfelt niet aan zege van Polen op Oranje
HAMBURG (ANP) - Piotr Zielinski twijfelt niet aan een goede afloop van het eerste duel van Polen met het Nederlands elftal op het EK. "Wij gaan zeker winnen", zei op een afsluitende persconferentie voor de ontmoeting in het Volksparkstadion van Hamburg.
Zielinski draagt zondag de aanvoerdersband bij Polen. Hij vervangt topscorer Robert Lewandowski, die net als Arek Milik niet kan uitkomen tegen Nederland. De 30-jarige middenvelder van Napoli baalt van de afwezigheid van beide aanvallers. "Maar blessures horen nu eenmaal bij het voetbal", stelde hij. "Ook zonder hen zullen we er staan. Ik heb echt een goed gevoel over dit duel."
Polen neemt op de wereldranglijst van de FIFA de 28e plaats in, Nederland is de nummer 7. "Nederland heeft een fantastisch team, maar het verschil tussen beide ploegen op de wereldranglijst zal de uitslag van dit duel niet veranderen", zei Zielinski. "We gaan alles geven en het komt goed voor ons."
Kuitblessure
Zielinski kon de hele maand mei niet in actie komen door een kuitblessure. "Gelukkig heb ik nergens last meer van", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat Lewandowski het duel met Nederland mist. Maar ik ben ook heel trots dat ik hem als aanvoerder mag vervangen. Dit is echt een grote eer voor me."
Polen plaatste zich als laatste land voor het EK, na een overwinning op Wales na strafschoppen in de play-offs. Maar de ploeg is na acht duels onder de nieuwe bondscoach Michal Probierz nog altijd ongeslagen. "We hebben het niet zo goed gedaan in de kwalificatie voor het EK", weet Zielinski. "Onze supporters mogen meer verwachten. De laatste wedstrijden gaat het veel beter. Ik denk dat we klaar voor het EK zijn."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
18 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
23 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden