Aanvoerder Zielinski twijfelt niet aan zege van Polen op Oranje
HAMBURG (ANP) - Piotr Zielinski twijfelt niet aan een goede afloop van het eerste duel van Polen met het Nederlands elftal op het EK. "Wij gaan zeker winnen", zei op een afsluitende persconferentie voor de ontmoeting in het Volksparkstadion van Hamburg.
Zielinski draagt zondag de aanvoerdersband bij Polen. Hij vervangt topscorer Robert Lewandowski, die net als Arek Milik niet kan uitkomen tegen Nederland. De 30-jarige middenvelder van Napoli baalt van de afwezigheid van beide aanvallers. "Maar blessures horen nu eenmaal bij het voetbal", stelde hij. "Ook zonder hen zullen we er staan. Ik heb echt een goed gevoel over dit duel."
Polen neemt op de wereldranglijst van de FIFA de 28e plaats in, Nederland is de nummer 7. "Nederland heeft een fantastisch team, maar het verschil tussen beide ploegen op de wereldranglijst zal de uitslag van dit duel niet veranderen", zei Zielinski. "We gaan alles geven en het komt goed voor ons."
Kuitblessure
Zielinski kon de hele maand mei niet in actie komen door een kuitblessure. "Gelukkig heb ik nergens last meer van", zei hij. "Natuurlijk is het jammer dat Lewandowski het duel met Nederland mist. Maar ik ben ook heel trots dat ik hem als aanvoerder mag vervangen. Dit is echt een grote eer voor me."
Polen plaatste zich als laatste land voor het EK, na een overwinning op Wales na strafschoppen in de play-offs. Maar de ploeg is na acht duels onder de nieuwe bondscoach Michal Probierz nog altijd ongeslagen. "We hebben het niet zo goed gedaan in de kwalificatie voor het EK", weet Zielinski. "Onze supporters mogen meer verwachten. De laatste wedstrijden gaat het veel beter. Ik denk dat we klaar voor het EK zijn."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
13 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
17 uur geleden