Aanvoerder Wijndal ziet AZ te veel kansen missen
ALKMAAR (ANP) - Owen Wijndal hoefde niet lang na te denken over de vraag waarom AZ zich niet heeft geplaatst voor de kwartfinales van de Conference League. "We waren denk ik beter en kregen de beste kansen", zei de aanvoerder na een gelijkspel tegen Bodø/Glimt na verlenging (2-2). "Maar als je die niet benut, dan krijg je dit."
Vangelis Pavlidis schoot AZ voor rust tweemaal op voorsprong. "En we hadden er nog wel meer kunnen maken", zei Wijndal, die de kampioen van Noorwegen op 1-1 zag komen na een fout van Bruno Martins Indi. Jesper Karlsson schoot in de tweede helft op de lat en de ingevallen Kamal Sowah miste in de verlenging een grote kans op de 3-1. "Zij krijgen één kans in de verlenging, maar die gaat er dan wel in", zei Wijndal over de 2-2 van Alfons Sampsted.
AZ werd eerder deze maand door Ajax uitgeschakeld in de halve finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar won in maart alleen van NEC. "We hadden graag de finale van de KNVB-beker gespeeld", zei Wijndal. "En we waren graag verder gegaan in Europa. Maar nu moeten we er in de Eredivisie maar het beste van maken. Zondag spelen we tegen Willem II, dan moeten we deze teleurstelling hebben verwerkt."
AZ staat vierde in de Eredivisie, op basis van een beter doelsaldo dan FC Twente. Feyenoord, de nummer 3 van de ranglijst, heeft vier punten meer.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
2 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
7 uur geleden