Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Wijndal verlengt tot medio 2024 bij AZ

Aanvoerder Wijndal verlengt tot medio 2024 bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Owen Wijndal heeft zijn contract bij AZ met een jaar verlengd. De 22-jarige aanvoerder en Oranje-international heeft bijgetekend tot de zomer van 2024. De linksback is al enkele jaren een vaste waarde in de hoofdmacht van AZ.

Na het vertrek vorig jaar van Teun Koopmeiners naar Atalanta nam Wijndal de aanvoerdersband over. De elfvoudig international behoorde afgelopen zomer tot de EK-selectie van het Nederlands elftal. Wijndal kwam op het EK als invaller twee keer in actie.

Wijndal wordt al een tijdje in verband gebracht met een transfer naar Ajax. AZ voorkomt met de contractverlenging dat de verdediger volgend jaar gratis weggaat of komende zomer voor een bescheiden prijs verkocht moet worden.

Goede afspraken

"Ik had nog maar een eenjarig contract, dan loop je het risico transfervrij de deur uit te lopen", zei Wijndal. "Maar ik heb hier zoveel meegemaakt en zoveel aan AZ te danken dat ik dat niet wil. We hebben daarom nu goede afspraken gemaakt waardoor ik de club help en de club mij helpt."

De verdediger hoopt uiteindelijk een mooie stap te maken. "Maar ik ben nu de trotse aanvoerder van AZ en ik heb het hier hartstikke naar mijn zin. Dit seizoen wil ik met de ploeg zo hoog mogelijk eindigen in de competitie. Daar gaan we alles voor doen."

Goed gevoel

Directeur voetbalzaken Max Huiberts is blij dat Wijndal voor een jaar heeft bijgetekend. "Ik merk ook bij jongens die vanuit de AZ Jeugdopleiding zijn doorgestroomd naar het eerste elftal dat ze allemaal weten waar ze vandaan komen. Ze houden er een goed gevoel aan over als zij iets voor de club kunnen betekenen. Dat geldt ook voor Owen."

AZ werd donderdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Conference League. De thuiswedstrijd tegen Bodø/Glimt eindigde na verlenging in 2-2. Na de reguliere speeltijd stond het in Alkmaar 2-1, wat vorige week bij het eerste duel in Noorwegen de eindstand was.

Meer uit Voetbal

Oranje werkt laatste training voor duel met Servië af met 24 man

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League met 24 spelers afgewerkt. De geblesseerde spits Brian Brobbey en verdediger Lutsharel Geertruida zijn er niet meer bij. Middenvelder Gjivai Zechiël, die vrijdag meedeed in het EK-kwalificatieduel van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen (0-0), sluit maandag weer aan bij Oranje.

45 minuten geleden
Mbappé valt uit bij nationaal elftal Frankrijk met knieblessure

İZMIT (ANP) - Kylian Mbappé is deze interlandperiode niet meer inzetbaar voor het Franse nationale elftal, nadat hij vrijdagavond in de wedstrijd tegen Turkije een knieblessure opliep. Dat heeft de Franse nationale voetbalbond (FFF) bevestigd. De sterspeler maakte in de 54e minuut het enige doelpunt van de avond, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

3 uur geleden
Suriname verslaat Honduras bij debuut bondscoach Fraser

TEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.

3 uur geleden
Van Bommel 'bijna 100 procent tevreden' na debuut bij België

N i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea

9 uur geleden
Frankrijk verslaat Turkije bij debuut bondscoach Zidane

İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

14 uur geleden
Van Bommel debuteert als bondscoach van België met zege op Italië

ROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.

14 uur geleden
Ajax noteerde afgelopen seizoen 2 miljoen euro winst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.

18 uur geleden