Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Wijndal verlengt tot medio 2024 bij AZ

Aanvoerder Wijndal verlengt tot medio 2024 bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Owen Wijndal heeft zijn contract bij AZ met een jaar verlengd. De 22-jarige aanvoerder en Oranje-international heeft bijgetekend tot de zomer van 2024. De linksback is al enkele jaren een vaste waarde in de hoofdmacht van AZ.

Na het vertrek vorig jaar van Teun Koopmeiners naar Atalanta nam Wijndal de aanvoerdersband over. De elfvoudig international behoorde afgelopen zomer tot de EK-selectie van het Nederlands elftal. Wijndal kwam op het EK als invaller twee keer in actie.

Wijndal wordt al een tijdje in verband gebracht met een transfer naar Ajax. AZ voorkomt met de contractverlenging dat de verdediger volgend jaar gratis weggaat of komende zomer voor een bescheiden prijs verkocht moet worden.

Goede afspraken

"Ik had nog maar een eenjarig contract, dan loop je het risico transfervrij de deur uit te lopen", zei Wijndal. "Maar ik heb hier zoveel meegemaakt en zoveel aan AZ te danken dat ik dat niet wil. We hebben daarom nu goede afspraken gemaakt waardoor ik de club help en de club mij helpt."

De verdediger hoopt uiteindelijk een mooie stap te maken. "Maar ik ben nu de trotse aanvoerder van AZ en ik heb het hier hartstikke naar mijn zin. Dit seizoen wil ik met de ploeg zo hoog mogelijk eindigen in de competitie. Daar gaan we alles voor doen."

Goed gevoel

Directeur voetbalzaken Max Huiberts is blij dat Wijndal voor een jaar heeft bijgetekend. "Ik merk ook bij jongens die vanuit de AZ Jeugdopleiding zijn doorgestroomd naar het eerste elftal dat ze allemaal weten waar ze vandaan komen. Ze houden er een goed gevoel aan over als zij iets voor de club kunnen betekenen. Dat geldt ook voor Owen."

AZ werd donderdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Conference League. De thuiswedstrijd tegen Bodø/Glimt eindigde na verlenging in 2-2. Na de reguliere speeltijd stond het in Alkmaar 2-1, wat vorige week bij het eerste duel in Noorwegen de eindstand was.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

1 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

1 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

2 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

2 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

2 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

3 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

3 uur geleden