Aanvoerder Wijndal verlengt tot medio 2024 bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Owen Wijndal heeft zijn contract bij AZ met een jaar verlengd. De 22-jarige aanvoerder en Oranje-international heeft bijgetekend tot de zomer van 2024. De linksback is al enkele jaren een vaste waarde in de hoofdmacht van AZ.
Na het vertrek vorig jaar van Teun Koopmeiners naar Atalanta nam Wijndal de aanvoerdersband over. De elfvoudig international behoorde afgelopen zomer tot de EK-selectie van het Nederlands elftal. Wijndal kwam op het EK als invaller twee keer in actie.
Wijndal wordt al een tijdje in verband gebracht met een transfer naar Ajax. AZ voorkomt met de contractverlenging dat de verdediger volgend jaar gratis weggaat of komende zomer voor een bescheiden prijs verkocht moet worden.
Goede afspraken
"Ik had nog maar een eenjarig contract, dan loop je het risico transfervrij de deur uit te lopen", zei Wijndal. "Maar ik heb hier zoveel meegemaakt en zoveel aan AZ te danken dat ik dat niet wil. We hebben daarom nu goede afspraken gemaakt waardoor ik de club help en de club mij helpt."
De verdediger hoopt uiteindelijk een mooie stap te maken. "Maar ik ben nu de trotse aanvoerder van AZ en ik heb het hier hartstikke naar mijn zin. Dit seizoen wil ik met de ploeg zo hoog mogelijk eindigen in de competitie. Daar gaan we alles voor doen."
Goed gevoel
Directeur voetbalzaken Max Huiberts is blij dat Wijndal voor een jaar heeft bijgetekend. "Ik merk ook bij jongens die vanuit de AZ Jeugdopleiding zijn doorgestroomd naar het eerste elftal dat ze allemaal weten waar ze vandaan komen. Ze houden er een goed gevoel aan over als zij iets voor de club kunnen betekenen. Dat geldt ook voor Owen."
AZ werd donderdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Conference League. De thuiswedstrijd tegen Bodø/Glimt eindigde na verlenging in 2-2. Na de reguliere speeltijd stond het in Alkmaar 2-1, wat vorige week bij het eerste duel in Noorwegen de eindstand was.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
16 minuten geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
45 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
4 uur geleden