Aanvoerder Wijndal: AZ zit in een 'flow'
ALKMAAR (ANP) - De selectie van AZ stapt woensdag met een goed gevoel het vliegtuig in richting Roemenië. Daar speelt de huidige nummer 9 van de Eredivisie donderdagavond de derde groepswedstrijd tegen CFR Cluj in de Conference League. De Alkmaarse ploeg won de laatste vier wedstrijden en maakte vooral afgelopen zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (5-1) veel indruk.
Aanvoerder Owen Wijndal is een van de spelers bij AZ die de juiste vorm gevonden lijkt te hebben. "Ik begin weer op een aardig niveau te komen", beaamt de 21-jarige vleugelverdediger op de website van zijn club. "Of de oude Owen nu terug is? Weet ik niet, ik vind dat ik eerst maar eens een paar wedstrijden op rij goed moet spelen. Maar ik ben weer fit en werk toe naar mijn niveau van vorig seizoen."
Dat AZ momenteel veel wedstrijden in korte tijd speelt, vindt Wijndal geen enkel probleem. "Als je veel duels op rij wint en vertrouwen hebt, maakt het niet zoveel uit hoeveel wedstrijden je speelt. Je voelt je dan toch wel goed. Gezien de flow waarin we nu zitten, is het alleen maar lekker om in korte tijd vaak in actie te komen."
Wijndal kijkt uit naar het Roemeense uitstapje. "Cluj is de regerend kampioen van Roemenië en staat ook nu weer bovenaan. Ze winnen veel in de competitie en wij hebben dus geen enkele reden om ze te onderschatten. Ik denk dat we een heel goede tegenstander treffen." AZ leidt in groep D met 4 punten. Cluj staat op 1 punt na twee speelronden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
7 minuten geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
26 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
39 minuten geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
2 uur geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
14 uur geleden