Aanvoerder Wijndal: AZ zit in een 'flow'
ALKMAAR (ANP) - De selectie van AZ stapt woensdag met een goed gevoel het vliegtuig in richting Roemenië. Daar speelt de huidige nummer 9 van de Eredivisie donderdagavond de derde groepswedstrijd tegen CFR Cluj in de Conference League. De Alkmaarse ploeg won de laatste vier wedstrijden en maakte vooral afgelopen zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (5-1) veel indruk.
Aanvoerder Owen Wijndal is een van de spelers bij AZ die de juiste vorm gevonden lijkt te hebben. "Ik begin weer op een aardig niveau te komen", beaamt de 21-jarige vleugelverdediger op de website van zijn club. "Of de oude Owen nu terug is? Weet ik niet, ik vind dat ik eerst maar eens een paar wedstrijden op rij goed moet spelen. Maar ik ben weer fit en werk toe naar mijn niveau van vorig seizoen."
Dat AZ momenteel veel wedstrijden in korte tijd speelt, vindt Wijndal geen enkel probleem. "Als je veel duels op rij wint en vertrouwen hebt, maakt het niet zoveel uit hoeveel wedstrijden je speelt. Je voelt je dan toch wel goed. Gezien de flow waarin we nu zitten, is het alleen maar lekker om in korte tijd vaak in actie te komen."
Wijndal kijkt uit naar het Roemeense uitstapje. "Cluj is de regerend kampioen van Roemenië en staat ook nu weer bovenaan. Ze winnen veel in de competitie en wij hebben dus geen enkele reden om ze te onderschatten. Ik denk dat we een heel goede tegenstander treffen." AZ leidt in groep D met 4 punten. Cluj staat op 1 punt na twee speelronden.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden