Aanvoerder Wijndal: AZ zit in een 'flow'
ALKMAAR (ANP) - De selectie van AZ stapt woensdag met een goed gevoel het vliegtuig in richting Roemenië. Daar speelt de huidige nummer 9 van de Eredivisie donderdagavond de derde groepswedstrijd tegen CFR Cluj in de Conference League. De Alkmaarse ploeg won de laatste vier wedstrijden en maakte vooral afgelopen zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (5-1) veel indruk.
Aanvoerder Owen Wijndal is een van de spelers bij AZ die de juiste vorm gevonden lijkt te hebben. "Ik begin weer op een aardig niveau te komen", beaamt de 21-jarige vleugelverdediger op de website van zijn club. "Of de oude Owen nu terug is? Weet ik niet, ik vind dat ik eerst maar eens een paar wedstrijden op rij goed moet spelen. Maar ik ben weer fit en werk toe naar mijn niveau van vorig seizoen."
Dat AZ momenteel veel wedstrijden in korte tijd speelt, vindt Wijndal geen enkel probleem. "Als je veel duels op rij wint en vertrouwen hebt, maakt het niet zoveel uit hoeveel wedstrijden je speelt. Je voelt je dan toch wel goed. Gezien de flow waarin we nu zitten, is het alleen maar lekker om in korte tijd vaak in actie te komen."
Wijndal kijkt uit naar het Roemeense uitstapje. "Cluj is de regerend kampioen van Roemenië en staat ook nu weer bovenaan. Ze winnen veel in de competitie en wij hebben dus geen enkele reden om ze te onderschatten. Ik denk dat we een heel goede tegenstander treffen." AZ leidt in groep D met 4 punten. Cluj staat op 1 punt na twee speelronden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
6 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
17 uur geleden