Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Wijnaldum: we moeten duel beter uitspelen

Aanvoerder Wijnaldum: we moeten duel beter uitspelen

AMSTERDAM (ANP) - Georginio Wijnaldum was zondag na de openingswedstrijd van het Europees kampioenschap tegen Oekraïne (3-2) vooral blij, maar voor een deel ook wel teleurgesteld. "Als we zo'n wedstrijd spelen, moet je 'm goed uitspelen. Nu laten we ze terugkomen van 2-0 naar 2-2. Dat is wel een puntje waar we iets mee moeten."

Oranje had voor rust de overhand, maar wist niet te scoren. In het eerste kwartier van de tweede helft lukte dat via Wijnaldum en Wout Weghorst alsnog. Oekraïne sloeg via Andri Jarmolenko en Roman Jaremtsjoek terug en zorgde voor een domper bij Oranje. Denzel Dumfries voorkwam met een kopbal puntenverlies (3-2).

"Ik ben wel een trotse aanvoerder. Vooral omdat we winnen", vertelde Wijnaldum. "Over de hele wedstrijd gezien was het een goede wedstrijd. Maar we geven twee kansen weg en dat zijn direct twee treffers. Ik denk wel dat iedereen boos en teleurgesteld was, vooral na die tweede treffer. We bleven vol vertrouwen zoeken naar de 3-2. Gelukkig viel die nog, maar het had ook anders kunnen zijn."

Het goede gevoel overheerst, zei Wijnaldum. "Opluchting is er zeker, vooral omdat we de wedstrijd nog winnen. Het is belangrijk om het toernooi met een zege te beginnen. Mooi dat Denzel het winnende doelpunt maakte. Het is een geweldige avond voor hem."

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

2 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

2 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

3 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

15 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

15 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

15 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

15 uur geleden