Aanvoerder Wijnaldum: we moeten duel beter uitspelen
AMSTERDAM (ANP) - Georginio Wijnaldum was zondag na de openingswedstrijd van het Europees kampioenschap tegen Oekraïne (3-2) vooral blij, maar voor een deel ook wel teleurgesteld. "Als we zo'n wedstrijd spelen, moet je 'm goed uitspelen. Nu laten we ze terugkomen van 2-0 naar 2-2. Dat is wel een puntje waar we iets mee moeten."
Oranje had voor rust de overhand, maar wist niet te scoren. In het eerste kwartier van de tweede helft lukte dat via Wijnaldum en Wout Weghorst alsnog. Oekraïne sloeg via Andri Jarmolenko en Roman Jaremtsjoek terug en zorgde voor een domper bij Oranje. Denzel Dumfries voorkwam met een kopbal puntenverlies (3-2).
"Ik ben wel een trotse aanvoerder. Vooral omdat we winnen", vertelde Wijnaldum. "Over de hele wedstrijd gezien was het een goede wedstrijd. Maar we geven twee kansen weg en dat zijn direct twee treffers. Ik denk wel dat iedereen boos en teleurgesteld was, vooral na die tweede treffer. We bleven vol vertrouwen zoeken naar de 3-2. Gelukkig viel die nog, maar het had ook anders kunnen zijn."
Het goede gevoel overheerst, zei Wijnaldum. "Opluchting is er zeker, vooral omdat we de wedstrijd nog winnen. Het is belangrijk om het toernooi met een zege te beginnen. Mooi dat Denzel het winnende doelpunt maakte. Het is een geweldige avond voor hem."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
19 minuten geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
2 uur geleden