Aanvoerder Wijnaldum: pijnlijk dit, moeilijk
BOEDAPEST (ANP) - Aanvoerder Georginio Wijnaldum kon maar moeilijk de juiste woorden vinden, kort nadat het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap voetbal was uitgeschakeld door Tsjechië. "Dit is pijnlijk, moeilijk om te verwerken", zei de bij Liverpool vertrekkende international.
Hij had het het gevoel dat er kansen waren. "De voorbereiding verliep moeilijk. Er was kritiek. Maar in de groepsfase groeiden we in het toernooi. We werden beter. En dan hebben we vandaag ineens een off-day. Ik kan het moeilijk verklaren."
Wat er mis ging? Van alles, vond Wijnaldum. "We geven de goals weg, maken de kansen die we krijgen niet af. Dan moeten we na die rode kaart met een man minder verder. Toen lukte het niet meer. Maar ook daarvoor al hebben we te weinig laten zien."
Teleurstellend
Wijnaldum vond zijn eigen inbreng ondermaats, net als van enkele andere belangrijk internationals. "Die wedstrijden zitten er tussen. Je hoopt dat je het dan als team kan oppakken", zei de aanvoerder, die zag dat dat niet lukte. "Helaas heeft één minuut de wedstrijd bepaald."
Tsjechië staat slechts op de veertigste plaats op de wereldranglijst. Uitschakeling tegen een relatief gezien klein land doet extra pijn. Wijnaldum: "We hadden niet gedacht even over Tsjechië heen te lopen. Het is enorm teleurstellend dat we er op deze manier uitgaan. Het is pijnlijk hoe het is verlopen en hoe het nu eindigt."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
17 uur geleden