Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Wijnaldum: pijnlijk dit, moeilijk

Aanvoerder Wijnaldum: pijnlijk dit, moeilijk

BOEDAPEST (ANP) - Aanvoerder Georginio Wijnaldum kon maar moeilijk de juiste woorden vinden, kort nadat het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap voetbal was uitgeschakeld door Tsjechië. "Dit is pijnlijk, moeilijk om te verwerken", zei de bij Liverpool vertrekkende international.

Hij had het het gevoel dat er kansen waren. "De voorbereiding verliep moeilijk. Er was kritiek. Maar in de groepsfase groeiden we in het toernooi. We werden beter. En dan hebben we vandaag ineens een off-day. Ik kan het moeilijk verklaren."

Wat er mis ging? Van alles, vond Wijnaldum. "We geven de goals weg, maken de kansen die we krijgen niet af. Dan moeten we na die rode kaart met een man minder verder. Toen lukte het niet meer. Maar ook daarvoor al hebben we te weinig laten zien."

Teleurstellend

Wijnaldum vond zijn eigen inbreng ondermaats, net als van enkele andere belangrijk internationals. "Die wedstrijden zitten er tussen. Je hoopt dat je het dan als team kan oppakken", zei de aanvoerder, die zag dat dat niet lukte. "Helaas heeft één minuut de wedstrijd bepaald."

Tsjechië staat slechts op de veertigste plaats op de wereldranglijst. Uitschakeling tegen een relatief gezien klein land doet extra pijn. Wijnaldum: "We hadden niet gedacht even over Tsjechië heen te lopen. Het is enorm teleurstellend dat we er op deze manier uitgaan. Het is pijnlijk hoe het is verlopen en hoe het nu eindigt."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

9 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

9 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

14 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

15 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

15 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

15 uur geleden