Aanvoerder Wijnaldum: ik ben geen held
AMSTERDAM (ANP) - Hoestend en proestend gaf aanvoerder Georginio Wijnaldum na de afsluitende groepszege van Oranje tegen Estland (5-0) bij de NOS zijn eerste reactie. "Het is natuurlijk heel fijn om weer belangrijk voor de ploeg te zijn", doelde de middenvelder onder meer op zijn drie treffers in de Johan Cruijff ArenA. "Natuurlijk had ik ook graag zaterdag tegen Noord-Ierland gespeeld. Maar de bondscoach heeft me toen in bescherming genomen. Ik was nog te ziek. Nu ook nog een beetje, maar als voetballer wil je altijd spelen, zeker als het persoonlijk goed gaat en met de ploeg ook."
Wijnaldum deed een dag eerder een emotionele oproep aan de Nederlandse samenleving om voor eens en voor altijd racisme een halt toe te roepen. Dat deed hij naar aanleiding van de incidenten afgelopen zondag bij het duel tussen FC Den Bosch en Excelsior. "Ik heb veel reacties gehad, maar ik heb gewoon gezegd wat andere mensen ook denken. Voor mij als bekende voetballer is het dan wat makkelijker, omdat ik een podium heb en mijn stem een groter bereik heeft. Ik heb maandag gezegd wat ik voel en nu op het veld heb ik alles gegeven. Maar ik ben geen held."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
11 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
13 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
14 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
18 uur geleden