Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Wijnaldum: ik ben geen held

Aanvoerder Wijnaldum: ik ben geen held

AMSTERDAM (ANP) - Hoestend en proestend gaf aanvoerder Georginio Wijnaldum na de afsluitende groepszege van Oranje tegen Estland (5-0) bij de NOS zijn eerste reactie. "Het is natuurlijk heel fijn om weer belangrijk voor de ploeg te zijn", doelde de middenvelder onder meer op zijn drie treffers in de Johan Cruijff ArenA. "Natuurlijk had ik ook graag zaterdag tegen Noord-Ierland gespeeld. Maar de bondscoach heeft me toen in bescherming genomen. Ik was nog te ziek. Nu ook nog een beetje, maar als voetballer wil je altijd spelen, zeker als het persoonlijk goed gaat en met de ploeg ook."

Wijnaldum deed een dag eerder een emotionele oproep aan de Nederlandse samenleving om voor eens en voor altijd racisme een halt toe te roepen. Dat deed hij naar aanleiding van de incidenten afgelopen zondag bij het duel tussen FC Den Bosch en Excelsior. "Ik heb veel reacties gehad, maar ik heb gewoon gezegd wat andere mensen ook denken. Voor mij als bekende voetballer is het dan wat makkelijker, omdat ik een podium heb en mijn stem een groter bereik heeft. Ik heb maandag gezegd wat ik voel en nu op het veld heb ik alles gegeven. Maar ik ben geen held."

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Dumfries bij puntenverlies Inter tegen Atalanta

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.

24 minuten geleden
ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

19 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

19 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

22 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

1 dag geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

1 dag geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

1 dag geleden