Aanvoerder Wijnaldum: ik ben geen held
AMSTERDAM (ANP) - Hoestend en proestend gaf aanvoerder Georginio Wijnaldum na de afsluitende groepszege van Oranje tegen Estland (5-0) bij de NOS zijn eerste reactie. "Het is natuurlijk heel fijn om weer belangrijk voor de ploeg te zijn", doelde de middenvelder onder meer op zijn drie treffers in de Johan Cruijff ArenA. "Natuurlijk had ik ook graag zaterdag tegen Noord-Ierland gespeeld. Maar de bondscoach heeft me toen in bescherming genomen. Ik was nog te ziek. Nu ook nog een beetje, maar als voetballer wil je altijd spelen, zeker als het persoonlijk goed gaat en met de ploeg ook."
Wijnaldum deed een dag eerder een emotionele oproep aan de Nederlandse samenleving om voor eens en voor altijd racisme een halt toe te roepen. Dat deed hij naar aanleiding van de incidenten afgelopen zondag bij het duel tussen FC Den Bosch en Excelsior. "Ik heb veel reacties gehad, maar ik heb gewoon gezegd wat andere mensen ook denken. Voor mij als bekende voetballer is het dan wat makkelijker, omdat ik een podium heb en mijn stem een groter bereik heeft. Ik heb maandag gezegd wat ik voel en nu op het veld heb ik alles gegeven. Maar ik ben geen held."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
8 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
17 uur geleden