Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Wijnaldum: ik ben geen held

Aanvoerder Wijnaldum: ik ben geen held

AMSTERDAM (ANP) - Hoestend en proestend gaf aanvoerder Georginio Wijnaldum na de afsluitende groepszege van Oranje tegen Estland (5-0) bij de NOS zijn eerste reactie. "Het is natuurlijk heel fijn om weer belangrijk voor de ploeg te zijn", doelde de middenvelder onder meer op zijn drie treffers in de Johan Cruijff ArenA. "Natuurlijk had ik ook graag zaterdag tegen Noord-Ierland gespeeld. Maar de bondscoach heeft me toen in bescherming genomen. Ik was nog te ziek. Nu ook nog een beetje, maar als voetballer wil je altijd spelen, zeker als het persoonlijk goed gaat en met de ploeg ook."

Wijnaldum deed een dag eerder een emotionele oproep aan de Nederlandse samenleving om voor eens en voor altijd racisme een halt toe te roepen. Dat deed hij naar aanleiding van de incidenten afgelopen zondag bij het duel tussen FC Den Bosch en Excelsior. "Ik heb veel reacties gehad, maar ik heb gewoon gezegd wat andere mensen ook denken. Voor mij als bekende voetballer is het dan wat makkelijker, omdat ik een podium heb en mijn stem een groter bereik heeft. Ik heb maandag gezegd wat ik voel en nu op het veld heb ik alles gegeven. Maar ik ben geen held."

Meer uit Voetbal

Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

39 minuten geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

46 minuten geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

4 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

4 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

5 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

6 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

6 uur geleden