Aanvoerder Van Polen 'moedeloos' van nieuwe nederlaag PEC
ZWOLLE (ANP) - Om moedeloos van te worden. Anders kon aanvoerder Bram van Polen de nieuwe deceptie van PEC Zwolle niet verwoorden. PEC verloor voor de zevende keer dit seizoen en staat stijf onderaan in de Eredivisie. Van Polen was nota bene de veroorzaker van het nieuwste leed; hij schoot de bal in eigen doel en bezorgde sc Heerenveen daarmee de zege van 1-0.
"Die bal komt volle bak op mijn scheenbeschermer en gaat precies mijn eigen doel in. Het is ongekend ongelukkig. Vooral omdat we Henk Veerman, hun gevaarlijkste man, in onze zak hadden. Dan doet zo'n eigen goal extra pijn", zei Van Polen bij ESPN.
De aanvoerder moest in herhaling vallen bij het aangeven van de oorzaak voor de zoveelste nederlaag. "De bal wil er bij ons maar niet in vallen. Het is hopelijk een fase waarin we nu zitten en waar we wel gaan uitkomen. Zeker in deze wedstrijd hebben wij wel gewoon de grootste kansen gehad."
Trainer Art Langeler was ook duidelijk. "Het probleem is dat wij niet scoren", aldus de coach, die ietwat beschaamd naar de ranglijst zal kijken. PEC heeft 1 punt uit acht wedstrijden en pas twee keer gescoord dit seizoen. "Dat zal echt beter moeten en ik geloof er ook in dat het zal gebeuren, want in veel wedstrijden hebben we niet onder gedaan voor de tegenstander en kansen gekregen. Ook tegen Heerenveen was ons teamspel best goed en hadden we de beste mogelijkheden om te scoren."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
9 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
9 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
10 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
13 uur geleden