Aanvoerder Van Polen 'moedeloos' van nieuwe nederlaag PEC
ZWOLLE (ANP) - Om moedeloos van te worden. Anders kon aanvoerder Bram van Polen de nieuwe deceptie van PEC Zwolle niet verwoorden. PEC verloor voor de zevende keer dit seizoen en staat stijf onderaan in de Eredivisie. Van Polen was nota bene de veroorzaker van het nieuwste leed; hij schoot de bal in eigen doel en bezorgde sc Heerenveen daarmee de zege van 1-0.
"Die bal komt volle bak op mijn scheenbeschermer en gaat precies mijn eigen doel in. Het is ongekend ongelukkig. Vooral omdat we Henk Veerman, hun gevaarlijkste man, in onze zak hadden. Dan doet zo'n eigen goal extra pijn", zei Van Polen bij ESPN.
De aanvoerder moest in herhaling vallen bij het aangeven van de oorzaak voor de zoveelste nederlaag. "De bal wil er bij ons maar niet in vallen. Het is hopelijk een fase waarin we nu zitten en waar we wel gaan uitkomen. Zeker in deze wedstrijd hebben wij wel gewoon de grootste kansen gehad."
Trainer Art Langeler was ook duidelijk. "Het probleem is dat wij niet scoren", aldus de coach, die ietwat beschaamd naar de ranglijst zal kijken. PEC heeft 1 punt uit acht wedstrijden en pas twee keer gescoord dit seizoen. "Dat zal echt beter moeten en ik geloof er ook in dat het zal gebeuren, want in veel wedstrijden hebben we niet onder gedaan voor de tegenstander en kansen gekregen. Ook tegen Heerenveen was ons teamspel best goed en hadden we de beste mogelijkheden om te scoren."
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
3 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
6 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
10 uur geleden