Aanvoerder Van Polen hekelt optreden van PEC Zwolle in Emmen
EMMEN (ANP) - Bram van Polen had geen goed woord over voor het optreden van zijn PEC Zwolle in het verloren uitduel met FC Emmen (3-2). "Het was niet slecht, het was dramatisch. We zijn schijterig in balbezit en lopen weg van de bal. Dat heeft met vertrouwen te maken. Ik mis een bepaalde durf", zei de aanvoerder bij ESPN.
"Het lijkt wel alsof we de bal niet willen, terwijl we best wel goed kunnen voetballen", vervolgde Van Polen, die Emmen voor het eerst dit seizoen een competitieduel zag winnen. "Maar dan moet je wel durven. Dingen van de training zie ik helemaal niet terug in wedstrijden. Of dat tussen de oren zit? Je zou zeggen dat het bij Emmen nog meer tussen de oren zou zitten dan bij ons. Het is dat wij voor de winterstop al veel puntjes hebben gepakt, maar hoe we nu voetballen, is echt dramatisch. En dan wint Emmen best wel makkelijk van ons."
PEC Zwolle is de nummer 13 van de Eredivisie. "Wij moeten ons zeker wel zorgen gaan maken", zei Van Polen. "Komende week speelt ADO Den Haag tegen Willem II en dan kan een van die ploegen op 7 punten van ons komen. Dus wij zijn zeker niet in de positie om ons geen zorgen te maken. We moeten ons heel erg zorgen maken juist, misschien moet dat besef er veel meer komen. Het is gewoon te vrijblijvend."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
4 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
17 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
17 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
18 uur geleden