Aanvoerder Van Ginkel: PSV is de winnaar van het weekeinde
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Marco van Ginkel reageerde opgelucht na de zwaar bevochten overwinning in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1). "We hebben heel veel kansen gehad, maar de keeper van Sparta haalde er een paar ongelooflijke ballen uit. We moesten tot de laatste 10 minuten wachten op doelpunten. Dat was wel even stressen, ja."
Van Ginkel bleef naar eigen zeggen tijdens de wedstrijd niettemin de moed erin houden. "Geloof moet je altijd hebben", zei hij bij ESPN. "Als je zoveel kansen krijgt, dan moet er wel een keer een bal goed vallen. We kwamen steeds dichterbij en uiteindelijk brak Ibrahim Sangaré de wedstrijd open met een heel mooi schot."
Volgens Van Ginkel toonde de Rotterdamse ploeg zich in Eindhoven een taaie tegenstander. "Sparta speelde heel verdedigend. Ze weten dat ze het hier moeilijk krijgen en dan parkeren ze hier echt de bus. We speelden ook veel te veel door het midden en te weinig over de zijkanten. Daarvoor verloren we de bal steeds met simpele combinaties."
In de slotfase kwam het toch nog goed voor PSV, dat nog wel een treffer van Lennart Thy moest incasseren. "Of wij de winnaar van het weekeinde zijn? Jazeker, en daar zijn we blij mee. De concurrentie heeft verloren en wij hebben gewonnen. We kunnen dus mooi aansluiten", doelde hij op de nederlagen van Ajax en Feyenoord.
Van Ginkel werd na een uur gewisseld door PSV-coach Roger Schmidt. "Of ik daar nog boos over ben? Nee hoor, dat gebeurt toch wel vaker? Geen probleem."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
16 uur geleden