Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Ginkel: PSV is de winnaar van het weekeinde

Aanvoerder Van Ginkel: PSV is de winnaar van het weekeinde

EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Marco van Ginkel reageerde opgelucht na de zwaar bevochten overwinning in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1). "We hebben heel veel kansen gehad, maar de keeper van Sparta haalde er een paar ongelooflijke ballen uit. We moesten tot de laatste 10 minuten wachten op doelpunten. Dat was wel even stressen, ja."

Van Ginkel bleef naar eigen zeggen tijdens de wedstrijd niettemin de moed erin houden. "Geloof moet je altijd hebben", zei hij bij ESPN. "Als je zoveel kansen krijgt, dan moet er wel een keer een bal goed vallen. We kwamen steeds dichterbij en uiteindelijk brak Ibrahim Sangaré de wedstrijd open met een heel mooi schot."

Volgens Van Ginkel toonde de Rotterdamse ploeg zich in Eindhoven een taaie tegenstander. "Sparta speelde heel verdedigend. Ze weten dat ze het hier moeilijk krijgen en dan parkeren ze hier echt de bus. We speelden ook veel te veel door het midden en te weinig over de zijkanten. Daarvoor verloren we de bal steeds met simpele combinaties."

In de slotfase kwam het toch nog goed voor PSV, dat nog wel een treffer van Lennart Thy moest incasseren. "Of wij de winnaar van het weekeinde zijn? Jazeker, en daar zijn we blij mee. De concurrentie heeft verloren en wij hebben gewonnen. We kunnen dus mooi aansluiten", doelde hij op de nederlagen van Ajax en Feyenoord.

Van Ginkel werd na een uur gewisseld door PSV-coach Roger Schmidt. "Of ik daar nog boos over ben? Nee hoor, dat gebeurt toch wel vaker? Geen probleem."

Meer uit Voetbal

Doelman Koeman verlengt contract bij Telstar

VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.

59 minuten geleden
Voormalig Spaans international Cazorla (41) stopt

MADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.

1 uur geleden
Van Gaal stopt als adviseur van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

2 uur geleden
Engelse bondscoach roept ouders op: laat kinderen WK kijken

ATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.

4 uur geleden
Gueye stopt bij Senegal zolang technische staf aanblijft

SEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.

5 uur geleden
België begint in WK-duel met Senegal met het vertrouwde elftal

SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.

16 uur geleden
Kane beleeft zijn 'heldenmoment' voor Engeland tegen Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.

16 uur geleden