Aanvoerder Van Ginkel: PSV is de winnaar van het weekeinde
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Marco van Ginkel reageerde opgelucht na de zwaar bevochten overwinning in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-1). "We hebben heel veel kansen gehad, maar de keeper van Sparta haalde er een paar ongelooflijke ballen uit. We moesten tot de laatste 10 minuten wachten op doelpunten. Dat was wel even stressen, ja."
Van Ginkel bleef naar eigen zeggen tijdens de wedstrijd niettemin de moed erin houden. "Geloof moet je altijd hebben", zei hij bij ESPN. "Als je zoveel kansen krijgt, dan moet er wel een keer een bal goed vallen. We kwamen steeds dichterbij en uiteindelijk brak Ibrahim Sangaré de wedstrijd open met een heel mooi schot."
Volgens Van Ginkel toonde de Rotterdamse ploeg zich in Eindhoven een taaie tegenstander. "Sparta speelde heel verdedigend. Ze weten dat ze het hier moeilijk krijgen en dan parkeren ze hier echt de bus. We speelden ook veel te veel door het midden en te weinig over de zijkanten. Daarvoor verloren we de bal steeds met simpele combinaties."
In de slotfase kwam het toch nog goed voor PSV, dat nog wel een treffer van Lennart Thy moest incasseren. "Of wij de winnaar van het weekeinde zijn? Jazeker, en daar zijn we blij mee. De concurrentie heeft verloren en wij hebben gewonnen. We kunnen dus mooi aansluiten", doelde hij op de nederlagen van Ajax en Feyenoord.
Van Ginkel werd na een uur gewisseld door PSV-coach Roger Schmidt. "Of ik daar nog boos over ben? Nee hoor, dat gebeurt toch wel vaker? Geen probleem."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
8 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
12 uur geleden