
Aanvoerder Van Ginkel: het is hier best wel een zooitje geworden
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel ziet zichzelf volgend seizoen niet meer bij Vitesse voetballen. "Ik voel mezelf hartstikke goed", zei de 31-jarige middenvelder na een zege op Fortuna Sittard (3-2). "Maar ik had iets anders voor ogen toen ik hier terugkeerde met jongens als Davy Pröpper en Eloy Room. Het is hier best wel een zooitje geworden."
Vitesse degradeert dit seizoen na 35 jaar uit de Eredivisie. Maar veel erger nog is dat de club moet vrezen voor een proflicentie. Vitesse heeft een schuld van 18,9 miljoen euro en moet voor 15 juni een begroting inleveren waar de licentiecommissie van de KNVB mee kan leven. Vitesse verloor ruim een week geleden het laatste beetje hoop op handhaving in de Eredivisie toen het 18 punten in mindering kreeg gebracht omdat nog steeds niet aan de eisen van de licentiecommissie is voldaan.
Van Ginkel speelde tien jaar in de jeugd van Vitesse en brak als prof door bij de club uit Arnhem. "Dan hou je van die club", weet de middenvelder die later voor Chelsea, AC Milan en PSV uitkwam. Na twee zware knieblessures is de middenvelder bij Vitesse op een lager niveau aan spelen. "Maar toch had ik er sportief meer van verwacht", zei hij.
Bezuinigen
Van Ginkel mocht tegen Fortuna Sittard invallen en maakte gelijk (2-2). "Ik geloof dat ik met zes doelpunten nu zelfs onze topscorer ben", lachte hij. "Mijn contract loopt af en ik heb nog niets van de club gehoord. De kans dat ik hier blijf, is klein. Voetballen in de eerste divisie is ook eigenlijk geen optie voor mij, want zoveel clubs spelen daar op kunstgras. Dat red ik niet meer."
Vitesse moet bovendien miljoenen euro's bezuinigen als het een proflicentie voor het volgende seizoen krijgt. "Ik voel me nog steeds fit", zei Van Ginkel. "Ik had kunnen beginnen tegen Fortuna maar de trainer heeft anders besloten. Daar was ik het uiteraard niet helemaal mee eens. Maar ik vind het mooi dat het publiek achter ons is blijven staan. De fans zijn het hele seizoen al best positief. Dat is knap. Ik verlaat Vitesse ook niet omdat ik ze in de steek wil laten. Dat is zeker niet het geval."
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
4 uur geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
9 uur geleden