Aanvoerder Van Ginkel blij weer eens mee te mogen doen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Marco van Ginkel was blij dat hij zondag voor het eerst in bijna drie maanden tijd weer eens een basisplaats bij PSV had. Dat was te danken aan het feit dat trainer Roger Schmidt, met het oog op de return in de kwartfinale van de Conference League tegen Leicester City, een aantal vaste basisspelers rust gaf.
"Ik ben blij er weer te staan, maar het was niet moeilijk voor me om weer in het ritme te komen", aldus Van Ginkel. "Je moet fit blijven, ook als je niet speelt." De vrij eenvoudige zege op RKC geeft de aanvoerder vertrouwen voor de komende beslissende weken. "Er komen hele belangrijke wedstrijden aan en we hebben veel fitte spelers die het verschil kunnen maken. Onze focus ligt nu op de wedstrijd tegen Leicester City, daarna volgt de bekerfinale, die we ook willen winnen."
Schmidt was tevreden met Van Ginkel en de anderen die zondag tegen RKC een kans kregen. "Ik heb veel waardering voor hoe het vandaag is gegaan. De spelers die de afgelopen weken minder hebben gespeeld, hebben zich goed laten zien", zei de Duitser.
De tweede treffer kwam op naam van Jordan Teze. De verdediger scoorde nog niet eerder in de Eredivisie. Schmidt: "Het was geen makkelijk doelpunt om te maken. Zijn loopactie was goed en de afronding ook. Teze is een veelzijdige speler. Hij doet het goed centraal in de verdediging en vandaag liet hij zich uitstekend zien als rechtsback."
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
23 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
41 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
3 uur geleden