Aanvoerder Van Ginkel blij weer eens mee te mogen doen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Marco van Ginkel was blij dat hij zondag voor het eerst in bijna drie maanden tijd weer eens een basisplaats bij PSV had. Dat was te danken aan het feit dat trainer Roger Schmidt, met het oog op de return in de kwartfinale van de Conference League tegen Leicester City, een aantal vaste basisspelers rust gaf.
"Ik ben blij er weer te staan, maar het was niet moeilijk voor me om weer in het ritme te komen", aldus Van Ginkel. "Je moet fit blijven, ook als je niet speelt." De vrij eenvoudige zege op RKC geeft de aanvoerder vertrouwen voor de komende beslissende weken. "Er komen hele belangrijke wedstrijden aan en we hebben veel fitte spelers die het verschil kunnen maken. Onze focus ligt nu op de wedstrijd tegen Leicester City, daarna volgt de bekerfinale, die we ook willen winnen."
Schmidt was tevreden met Van Ginkel en de anderen die zondag tegen RKC een kans kregen. "Ik heb veel waardering voor hoe het vandaag is gegaan. De spelers die de afgelopen weken minder hebben gespeeld, hebben zich goed laten zien", zei de Duitser.
De tweede treffer kwam op naam van Jordan Teze. De verdediger scoorde nog niet eerder in de Eredivisie. Schmidt: "Het was geen makkelijk doelpunt om te maken. Zijn loopactie was goed en de afronding ook. Teze is een veelzijdige speler. Hij doet het goed centraal in de verdediging en vandaag liet hij zich uitstekend zien als rechtsback."
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
7 uur geleden