Aanvoerder Van Dijk ziet Oostenrijk met veel intensiteit spelen
BERLIJN (ANP) - Virgil van Dijk is onder de indruk van Oostenrijk, de tegenstander van het Nederlands elftal komende dinsdag in de laatste wedstrijd van de groepsfase van het EK. "Ze toonden enorm veel energie in de wedstrijd tegen de Fransen", zag de aanvoerder van Oranje. "Ze bleven maar druk zetten en gingen continu door, maar achter hun laatste linie was ook ruimte. Wij hebben spelers die daarvan kunnen profiteren."
Oostenrijk verloor van de Fransen (0-1) door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, een voormalig verdediger van Ajax. De komende tegenstander van Oranje won vervolgens wel van Polen met 3-1. Oostenrijk staat op de derde plaats in de poule, met 1 punt minder dan Nederland en Frankrijk, en kan zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn alleen nog verbeteren met een overwinning.
Oostenrijk kan op het EK niet beschikken over belangrijke spelers zoals David Alaba (Real Madrid), Xaver Schlager (RB Leizpig) en eerste doelman Alexander Schlager (RB Salzburg). Marcel Sabitzer (Borussia Dortmund), Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) maakten tegen Frankrijk en Polen indruk op het middenveld.
"We moeten ook voorin zuinig zijn met balbezit", zei Van Dijk. "We beschikken over een sterke ploeg en moeten er samen met de fans een speciale avond van maken."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
10 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
12 uur geleden