Aanvoerder Van Dijk ziet Oostenrijk met veel intensiteit spelen
BERLIJN (ANP) - Virgil van Dijk is onder de indruk van Oostenrijk, de tegenstander van het Nederlands elftal komende dinsdag in de laatste wedstrijd van de groepsfase van het EK. "Ze toonden enorm veel energie in de wedstrijd tegen de Fransen", zag de aanvoerder van Oranje. "Ze bleven maar druk zetten en gingen continu door, maar achter hun laatste linie was ook ruimte. Wij hebben spelers die daarvan kunnen profiteren."
Oostenrijk verloor van de Fransen (0-1) door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, een voormalig verdediger van Ajax. De komende tegenstander van Oranje won vervolgens wel van Polen met 3-1. Oostenrijk staat op de derde plaats in de poule, met 1 punt minder dan Nederland en Frankrijk, en kan zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn alleen nog verbeteren met een overwinning.
Oostenrijk kan op het EK niet beschikken over belangrijke spelers zoals David Alaba (Real Madrid), Xaver Schlager (RB Leizpig) en eerste doelman Alexander Schlager (RB Salzburg). Marcel Sabitzer (Borussia Dortmund), Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) maakten tegen Frankrijk en Polen indruk op het middenveld.
"We moeten ook voorin zuinig zijn met balbezit", zei Van Dijk. "We beschikken over een sterke ploeg en moeten er samen met de fans een speciale avond van maken."
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
48 minuten geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
7 uur geleden