Aanvoerder Van Dijk ziet Oostenrijk met veel intensiteit spelen
BERLIJN (ANP) - Virgil van Dijk is onder de indruk van Oostenrijk, de tegenstander van het Nederlands elftal komende dinsdag in de laatste wedstrijd van de groepsfase van het EK. "Ze toonden enorm veel energie in de wedstrijd tegen de Fransen", zag de aanvoerder van Oranje. "Ze bleven maar druk zetten en gingen continu door, maar achter hun laatste linie was ook ruimte. Wij hebben spelers die daarvan kunnen profiteren."
Oostenrijk verloor van de Fransen (0-1) door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, een voormalig verdediger van Ajax. De komende tegenstander van Oranje won vervolgens wel van Polen met 3-1. Oostenrijk staat op de derde plaats in de poule, met 1 punt minder dan Nederland en Frankrijk, en kan zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn alleen nog verbeteren met een overwinning.
Oostenrijk kan op het EK niet beschikken over belangrijke spelers zoals David Alaba (Real Madrid), Xaver Schlager (RB Leizpig) en eerste doelman Alexander Schlager (RB Salzburg). Marcel Sabitzer (Borussia Dortmund), Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) maakten tegen Frankrijk en Polen indruk op het middenveld.
"We moeten ook voorin zuinig zijn met balbezit", zei Van Dijk. "We beschikken over een sterke ploeg en moeten er samen met de fans een speciale avond van maken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
4 uur geleden