Aanvoerder Van Dijk ziet Oostenrijk met veel intensiteit spelen
BERLIJN (ANP) - Virgil van Dijk is onder de indruk van Oostenrijk, de tegenstander van het Nederlands elftal komende dinsdag in de laatste wedstrijd van de groepsfase van het EK. "Ze toonden enorm veel energie in de wedstrijd tegen de Fransen", zag de aanvoerder van Oranje. "Ze bleven maar druk zetten en gingen continu door, maar achter hun laatste linie was ook ruimte. Wij hebben spelers die daarvan kunnen profiteren."
Oostenrijk verloor van de Fransen (0-1) door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber, een voormalig verdediger van Ajax. De komende tegenstander van Oranje won vervolgens wel van Polen met 3-1. Oostenrijk staat op de derde plaats in de poule, met 1 punt minder dan Nederland en Frankrijk, en kan zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn alleen nog verbeteren met een overwinning.
Oostenrijk kan op het EK niet beschikken over belangrijke spelers zoals David Alaba (Real Madrid), Xaver Schlager (RB Leizpig) en eerste doelman Alexander Schlager (RB Salzburg). Marcel Sabitzer (Borussia Dortmund), Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) maakten tegen Frankrijk en Polen indruk op het middenveld.
"We moeten ook voorin zuinig zijn met balbezit", zei Van Dijk. "We beschikken over een sterke ploeg en moeten er samen met de fans een speciale avond van maken."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
12 minuten geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
10 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
17 uur geleden