Aanvoerder Van Dijk wil turbulent seizoen met een prijs afsluiten
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk heeft er alles voor over om een turbulent seizoen met een prijs af te sluiten. De verdediger greep met Liverpool naast een ticket voor de de Champions League, maar is met het Nederlands elftal twee overwinningen verwijderd van winst van de Nations League. "En dat is zeker een prijs", zegt hij in een zonovergoten Zeist waar de nationale ploeg zich voorbereidt op de finaleronde in eigen land.
Van Dijk staat voor zijn tweede eindronde van de nieuwe competitie van de UEFA. Vier jaar geleden won hij met Oranje van Engeland in de halve finales in Braga (3-1), met dank aan een eigen doelpunt van Kyle Walker en een treffer van Quincy Promes in de verlenging. Maar in de eindstrijd was Portugal te sterk. Gonçalo Guedes maakte het enige doelpunt (1-0).
Het ene jaar is het andere niet en in vier jaar kan er veel veranderen. Tegen Promes is inmiddels twee jaar celstraf geëist voor zware mishandeling van een neef. De aanvaller van Spartak Moskou wordt ook verdacht van betrokkenheid bij de invoer van grote partijen cocaïne. Vlak voor de finaleronde van de Nations League van 2019 won Van Dijk met Liverpool de Champions League. In het nieuwe voetbaljaar ontbreekt Liverpool in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, na een vijfde plaats in de Premier League.
Zware knieblessure
"We hebben lang te wisselvallig gepresteerd", zegt Van Dijk over het seizoen met Liverpool. "We wonnen met 7-0 van Manchester United, maar gingen een week later ook onderuit tegen Bournemouth. De laatste drie maanden ging het een stuk beter. Maar we hadden toen al te veel laten liggen."
Voor het eerst sinds jaren waren er ook twijfels over Van Dijk. De 31-jarige verdediger oogde soms traag en onhandig na een zware knieblessure. Zou hij ooit nog de oude worden, vroegen ze zich ook in Engeland af. Op het WK in Qatar miste hij ook nog eens de eerste strafschop van Oranje in de verloren penaltyserie van de kwartfinale tegen Argentinië.
Eigen publiek
"Maar gelukkig zit Ik de laatste weken weer lekker in mijn vel", vertelt Van Dijk. "Ik ben weer constant. Dankzij mensen van de club en hulp van mijn vrouw. Daar ben ik blij mee. Ups en downs horen bij het leven van een sporter. Maar dat accepteren is soms lastig. Gelukkig kan ik met het Nederlands elftal het seizoen nog heel mooi afsluiten."
Volgende week woensdag wacht Kroatië in de halve eindstrijd in De Kuip, waar vier dagen later ook de finale van de Nations League wordt afgewerkt. Daarvoor kunnen ook Spanje en Italië zich kwalificeren. "Hoe mooi is het om een prijs met Oranje voor eigen publiek te winnen", glundert Van Dijk. "Dat is het doel nu."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
8 uur geleden