Aanvoerder Van Dijk wil turbulent seizoen met een prijs afsluiten
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk heeft er alles voor over om een turbulent seizoen met een prijs af te sluiten. De verdediger greep met Liverpool naast een ticket voor de de Champions League, maar is met het Nederlands elftal twee overwinningen verwijderd van winst van de Nations League. "En dat is zeker een prijs", zegt hij in een zonovergoten Zeist waar de nationale ploeg zich voorbereidt op de finaleronde in eigen land.
Van Dijk staat voor zijn tweede eindronde van de nieuwe competitie van de UEFA. Vier jaar geleden won hij met Oranje van Engeland in de halve finales in Braga (3-1), met dank aan een eigen doelpunt van Kyle Walker en een treffer van Quincy Promes in de verlenging. Maar in de eindstrijd was Portugal te sterk. Gonçalo Guedes maakte het enige doelpunt (1-0).
Het ene jaar is het andere niet en in vier jaar kan er veel veranderen. Tegen Promes is inmiddels twee jaar celstraf geëist voor zware mishandeling van een neef. De aanvaller van Spartak Moskou wordt ook verdacht van betrokkenheid bij de invoer van grote partijen cocaïne. Vlak voor de finaleronde van de Nations League van 2019 won Van Dijk met Liverpool de Champions League. In het nieuwe voetbaljaar ontbreekt Liverpool in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, na een vijfde plaats in de Premier League.
Zware knieblessure
"We hebben lang te wisselvallig gepresteerd", zegt Van Dijk over het seizoen met Liverpool. "We wonnen met 7-0 van Manchester United, maar gingen een week later ook onderuit tegen Bournemouth. De laatste drie maanden ging het een stuk beter. Maar we hadden toen al te veel laten liggen."
Voor het eerst sinds jaren waren er ook twijfels over Van Dijk. De 31-jarige verdediger oogde soms traag en onhandig na een zware knieblessure. Zou hij ooit nog de oude worden, vroegen ze zich ook in Engeland af. Op het WK in Qatar miste hij ook nog eens de eerste strafschop van Oranje in de verloren penaltyserie van de kwartfinale tegen Argentinië.
Eigen publiek
"Maar gelukkig zit Ik de laatste weken weer lekker in mijn vel", vertelt Van Dijk. "Ik ben weer constant. Dankzij mensen van de club en hulp van mijn vrouw. Daar ben ik blij mee. Ups en downs horen bij het leven van een sporter. Maar dat accepteren is soms lastig. Gelukkig kan ik met het Nederlands elftal het seizoen nog heel mooi afsluiten."
Volgende week woensdag wacht Kroatië in de halve eindstrijd in De Kuip, waar vier dagen later ook de finale van de Nations League wordt afgewerkt. Daarvoor kunnen ook Spanje en Italië zich kwalificeren. "Hoe mooi is het om een prijs met Oranje voor eigen publiek te winnen", glundert Van Dijk. "Dat is het doel nu."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
8 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
13 uur geleden