Aanvoerder Van Dijk: vooral de eerste helft was uitstekend
AMSTERDAM (ANP) - De stemming bij Oranje is na drie wedstrijden onder bondscoach Louis van Gaal weer goed. "Het kan snel omslaan", zei aanvoerder Virgil van Dijk bij de NOS na de overwinning (6-1) op Turkije. "Over deze wedstrijd kunnen we alleen maar positief praten, vooral over de eerste helft. Daarin ging bijna alles goed."
Dat kwam mede door het doelpunt van Davy Klaassen in de eerste minuut. "Zo'n snelle treffer helpt natuurlijk enorm", vervolgde Van Dijk. "Dat geeft een 'boost'. Wat we vooral heel goed deden, was bij balverlies de bal heel snel terugveroveren. Tegen Montenegro ging dat al goed, maar nu nog veel beter."
Waarom het zo goed ging? Van Dijk: "We hebben heel veel besprekingen gehad en veel nabesproken van de afgelopen twee duels. We wisten dat het vandaag moeilijk zou kunnen worden. Maar door uitstekend aan de wedstrijd te beginnen, hebben we dat voorkomen."
In de laatste minuten raakte Van Dijk nog geblesseerd aan een enkel. "Het valt gelukkig mee", zei de verdediger van Liverpool, die net hersteld is van een zware knieblessure.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
21 uur geleden