Aanvoerder Van Dijk: vooral de eerste helft was uitstekend
AMSTERDAM (ANP) - De stemming bij Oranje is na drie wedstrijden onder bondscoach Louis van Gaal weer goed. "Het kan snel omslaan", zei aanvoerder Virgil van Dijk bij de NOS na de overwinning (6-1) op Turkije. "Over deze wedstrijd kunnen we alleen maar positief praten, vooral over de eerste helft. Daarin ging bijna alles goed."
Dat kwam mede door het doelpunt van Davy Klaassen in de eerste minuut. "Zo'n snelle treffer helpt natuurlijk enorm", vervolgde Van Dijk. "Dat geeft een 'boost'. Wat we vooral heel goed deden, was bij balverlies de bal heel snel terugveroveren. Tegen Montenegro ging dat al goed, maar nu nog veel beter."
Waarom het zo goed ging? Van Dijk: "We hebben heel veel besprekingen gehad en veel nabesproken van de afgelopen twee duels. We wisten dat het vandaag moeilijk zou kunnen worden. Maar door uitstekend aan de wedstrijd te beginnen, hebben we dat voorkomen."
In de laatste minuten raakte Van Dijk nog geblesseerd aan een enkel. "Het valt gelukkig mee", zei de verdediger van Liverpool, die net hersteld is van een zware knieblessure.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona moet het zondag in de competitiewedstrijd bij Real Madrid ook nog doen zonder aanvaller Raphinha. De Braziliaan kent een terugval in zijn herstel van een hamstringblessure, zei assistent-trainer Marcus Sorg tijdens een persconferentie in aanloop naar de Clásico. Hoofdcoach Hansi Flick ontbreekt door een schorsing.
1 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Inter Miami heeft dankzij twee doelpunten en een assist van Lionel Messi al een grote stap naar de volgende ronde van de play-offs gezet. In het thuisduel met Nashville (3-1) maakte de 38-jarige Argentijn de eerste en derde treffer. Bij de 2-0 van Tadeo Allende was hij de aangever.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is aan een pijnlijke nederlaag in de Serie A ontsnapt. De koploper stond na negentig minuten met 2-1 achter tegen hekkensluiter Pisa, maar kwam nog tot 2-2 dankzij een treffer van Zachary Athekame in blessuretijd.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NAC Breda. Het na rust spectaculaire duel in Friesland eindigde in 3-3. Invaller Mohamed Nassoh redde in de 94e minuut een punt voor NAC.
18 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters hebben de eerste wedstrijd tegen Frankrijk in de halve finale van de Nations League gewonnen. In Düsseldorf maakte spits Klara Bühl voor ruim 37.000 toeschouwers in de 79e minuut het enige doelpunt: 1-0. De tweede ontmoeting is dinsdag in Caen.
19 uur geledenGDANSK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink niet kunnen winnen. In Gdansk eindigde een tegenvallende oefenwedstrijd tegen Polen in 0-0.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Oranje-international Xavi Simons moet bij Tottenham Hotspur met meer intensiteit gaan spelen. Dat zei trainer Thomas Frank vrijdag tijdens een persconferentie, voorafgaand aan de uitwedstrijd van zondag tegen Everton.
23 uur geleden