Aanvoerder Van Dijk van Oranje draagt OneLove-band tegen Fransen
ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk draagt vrijdagavond tijdens de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk een OneLove-band. "Het Nederlands elftal wil met het dragen van deze band opnieuw tonen voor verbinding en tegen racisme en alle vormen van discriminatie in de samenleving te zijn", laat hij weten.
Van Dijk wilde de OneLove-band ook tijdens het WK in Qatar dragen, maar wereldvoetbalbond FIFA gaf daar geen toestemming voor. Bijna alle aanvoerders van clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie vroegen afgelopen weekeinde aandacht voor de OneLove-actie van de KNVB. Alleen Orkun Kökcü (Feyenoord) en Redouan El Yaakoubi (Excelsior) droegen een aangepaste band.
Ook Frankrijk vraagt vrijdag aandacht voor de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie (21 maart). De campagne van de Franse voetbalbond, 'Une seule couleur celle du maillot', zal in Stade de France nadrukkelijk zichtbaar zijn. De Franse voetballers poseren vlak voor het duel met een doek waarop dezelfde tekst staat die 'slechts één kleur, die van het shirt' betekent.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
57 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
17 uur geleden