Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk van Oranje draagt OneLove-band tegen Fransen

Aanvoerder Van Dijk van Oranje draagt OneLove-band tegen Fransen

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk draagt vrijdagavond tijdens de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk een OneLove-band. "Het Nederlands elftal wil met het dragen van deze band opnieuw tonen voor verbinding en tegen racisme en alle vormen van discriminatie in de samenleving te zijn", laat hij weten.

Van Dijk wilde de OneLove-band ook tijdens het WK in Qatar dragen, maar wereldvoetbalbond FIFA gaf daar geen toestemming voor. Bijna alle aanvoerders van clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie vroegen afgelopen weekeinde aandacht voor de OneLove-actie van de KNVB. Alleen Orkun Kökcü (Feyenoord) en Redouan El Yaakoubi (Excelsior) droegen een aangepaste band.

Ook Frankrijk vraagt vrijdag aandacht voor de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie (21 maart). De campagne van de Franse voetbalbond, 'Une seule couleur celle du maillot', zal in Stade de France nadrukkelijk zichtbaar zijn. De Franse voetballers poseren vlak voor het duel met een doek waarop dezelfde tekst staat die 'slechts één kleur, die van het shirt' betekent.​​

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

10 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

10 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

11 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

12 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

12 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

14 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

23 uur geleden