Aanvoerder Van Dijk: schandalig en verschrikkelijk
PODGORICA (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk vindt dat het Nederlands elftal "schandalig" heeft gespeeld in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Montenegro. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal gaf in de slotfase een voorsprong van 2-0 uit handen (2-2) en liet zo ook de kans liggen om zich al te plaatsen voor het WK van volgend jaar.
"Het is gewoon schandalig hoe we de tweede helft hebben gespeeld", zei Van Dijk kort na afloop bij de NOS. "We willen allemaal de bal hebben, we willen allemaal voetballen, aanvallen en scoren. Maar we moeten zorgen dat we ook verdedigend denken. Op de counter ontstonden er voor hen ruimtes. En als je dan de organisatie niet goed hebt... Het is gewoon verschrikkelijk."
Na het gelijkspel eerder op de avond van Noorwegen tegen Letland (0-0) had Oranje zich in Montenegro al kunnen plaatsen voor het WK. "Wij hadden hier gewoon kwalificatie veilig moeten stellen. Met alle respect voor Montenegro, maar als Nederland moet je hier gewoon winnen", aldus Van Dijk. "Zeker als je 2-0 voor staat. Misschien was het wat gemakzucht. Dat moeten we goed bespreken. Nu moet het dinsdag in een leeg stadion maar gebeuren."
Oranje sluit de WK-kwalificatie af in De Kuip tegen Noorwegen, dat net als Turkije 2 punten minder heeft. Publiek is als gevolg van de nieuwe coronaregels niet welkom in het Rotterdamse stadion. Van Dijk: "We gaan ons goed voorbereiden. We houden vertrouwen in onze groep en gaan alles geven, meer kunnen we niet doen. Maar het moet zeker beter dan vanavond."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
57 minuten geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.
5 uur geleden