Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk: schandalig en verschrikkelijk

Aanvoerder Van Dijk: schandalig en verschrikkelijk

PODGORICA (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk vindt dat het Nederlands elftal "schandalig" heeft gespeeld in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Montenegro. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal gaf in de slotfase een voorsprong van 2-0 uit handen (2-2) en liet zo ook de kans liggen om zich al te plaatsen voor het WK van volgend jaar.

"Het is gewoon schandalig hoe we de tweede helft hebben gespeeld", zei Van Dijk kort na afloop bij de NOS. "We willen allemaal de bal hebben, we willen allemaal voetballen, aanvallen en scoren. Maar we moeten zorgen dat we ook verdedigend denken. Op de counter ontstonden er voor hen ruimtes. En als je dan de organisatie niet goed hebt... Het is gewoon verschrikkelijk."

Na het gelijkspel eerder op de avond van Noorwegen tegen Letland (0-0) had Oranje zich in Montenegro al kunnen plaatsen voor het WK. "Wij hadden hier gewoon kwalificatie veilig moeten stellen. Met alle respect voor Montenegro, maar als Nederland moet je hier gewoon winnen", aldus Van Dijk. "Zeker als je 2-0 voor staat. Misschien was het wat gemakzucht. Dat moeten we goed bespreken. Nu moet het dinsdag in een leeg stadion maar gebeuren."

Oranje sluit de WK-kwalificatie af in De Kuip tegen Noorwegen, dat net als Turkije 2 punten minder heeft. Publiek is als gevolg van de nieuwe coronaregels niet welkom in het Rotterdamse stadion. Van Dijk: "We gaan ons goed voorbereiden. We houden vertrouwen in onze groep en gaan alles geven, meer kunnen we niet doen. Maar het moet zeker beter dan vanavond."

Meer uit Voetbal

Turkse voetballers opgepakt in onderzoek naar gokschandaal

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.

1 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder Min en Van den Berg na operaties

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach RĂºben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

13 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

13 uur geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

17 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

19 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

19 uur geleden