Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk: schandalig en verschrikkelijk

Aanvoerder Van Dijk: schandalig en verschrikkelijk

PODGORICA (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk vindt dat het Nederlands elftal "schandalig" heeft gespeeld in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Montenegro. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal gaf in de slotfase een voorsprong van 2-0 uit handen (2-2) en liet zo ook de kans liggen om zich al te plaatsen voor het WK van volgend jaar.

"Het is gewoon schandalig hoe we de tweede helft hebben gespeeld", zei Van Dijk kort na afloop bij de NOS. "We willen allemaal de bal hebben, we willen allemaal voetballen, aanvallen en scoren. Maar we moeten zorgen dat we ook verdedigend denken. Op de counter ontstonden er voor hen ruimtes. En als je dan de organisatie niet goed hebt... Het is gewoon verschrikkelijk."

Na het gelijkspel eerder op de avond van Noorwegen tegen Letland (0-0) had Oranje zich in Montenegro al kunnen plaatsen voor het WK. "Wij hadden hier gewoon kwalificatie veilig moeten stellen. Met alle respect voor Montenegro, maar als Nederland moet je hier gewoon winnen", aldus Van Dijk. "Zeker als je 2-0 voor staat. Misschien was het wat gemakzucht. Dat moeten we goed bespreken. Nu moet het dinsdag in een leeg stadion maar gebeuren."

Oranje sluit de WK-kwalificatie af in De Kuip tegen Noorwegen, dat net als Turkije 2 punten minder heeft. Publiek is als gevolg van de nieuwe coronaregels niet welkom in het Rotterdamse stadion. Van Dijk: "We gaan ons goed voorbereiden. We houden vertrouwen in onze groep en gaan alles geven, meer kunnen we niet doen. Maar het moet zeker beter dan vanavond."

Meer uit Voetbal

Verenigde Staten naar knock-outfase WK na zege op Australië

SEATTLE (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de tweede ronde bereikt van het WK voetbal in eigen land, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg in Seattle Australië met 2-0.

40 minuten geleden
Algerije dient klacht in over rol arbiter in duel met Argentinië

ATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.

1 uur geleden
Gijselhart van De Graafschap naar La Liga-club Deportivo

DOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.

2 uur geleden
Canadees Koné bedankt fans en teamgenoten na beenbreuk op WK

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Canadees Ismaël Koné heeft de supporters en zijn teamgenoten bedankt voor hun steun, nadat hij een beenbreuk had opgelopen tijdens het eerste WK-duel met Qatar. De middenvelder werd donderdag geopereerd en de verwachting is dat hij volledig herstelt.

3 uur geleden
Gedragen shirts van Oranje-spelers voor 59.069 euro geveild

KANSAS CITY (ANP) - De veiling van gedragen shirts van de spelers van het Nederlands elftal tijdens het eerste WK-duel met Japan heeft 59.069 euro opgeleverd. Het overgrote deel van de opbrengst gaat naar het Prinses Máxima Fonds.

3 uur geleden
Quinten Timber vliegt niet met Oranje mee naar Houston

KANSAS (ANP) - Quinten Timber vliegt niet meer met het Nederlands elftal naar Houston voor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden op het WK. De middenvelder blijft achter in het spelershotel van Oranje in Kansas City.

3 uur geleden
Spanjaard Lamine Yamal nog niet klaar voor negentig minuten op WK

CHATTANOOGA (ANP/AFP) - Lamine Yamal zal waarschijnlijk zondag ook niet de hele wedstrijd spelen, als Spanje voor de tweede keer tijdens het WK voetbal in actie komt tegen Saudi-Arabië. De sterspeler van FC Barcelona is herstellende van een dijbeenblessure.

4 uur geleden