Aanvoerder Van Dijk schaamt zich voor spel Oranje in eerste helft
ENSCHEDE (ANP) - Virgil van Dijk schaamde zich zondag voor het spel van het Nederlands elftal in de halve finale van de Nations League tegen Italië (2-3). "Het was gewoon slecht. Je speelt ook om de eer. We moeten heel goed in de spiegel kijken. Iedereen moet hierin zijn verantwoordelijkheid pakken", zei de aanvoerder in een eerste reactie tegen de NOS.
Bondscoach Ronald Koeman wilde na het verlies van woensdag tegen Kroatië in de halve finale iets zien van eerherstel. Daar kwam het niet van. Italië leidde na 20 minuten al met 2-0. "Wel een beetje ja", zei Van Dijk op de vraag of er nu reden is tot paniek. "We hebben deze week veel onderling gesproken. Dan mag dit niet gebeuren. We waren vaak te laat met druk zetten. Dat mag niet gebeuren. We moeten hier goed naar kijken. Zeker met het oog op de belangrijke interlands in september. We moeten dit zien als leermoment."
Oranje ontvangt op 7 september Griekenland in de EK-kwalificatie. Drie dagen later volgt een uitwedstrijd tegen Ierland. Deze drie landen lijken zich te moeten richten op de tweede plaats achter koploper Frankrijk.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden