Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk schaamt zich voor spel Oranje in eerste helft

Aanvoerder Van Dijk schaamt zich voor spel Oranje in eerste helft

ENSCHEDE (ANP) - Virgil van Dijk schaamde zich zondag voor het spel van het Nederlands elftal in de halve finale van de Nations League tegen Italië (2-3). "Het was gewoon slecht. Je speelt ook om de eer. We moeten heel goed in de spiegel kijken. Iedereen moet hierin zijn verantwoordelijkheid pakken", zei de aanvoerder in een eerste reactie tegen de NOS.

Bondscoach Ronald Koeman wilde na het verlies van woensdag tegen Kroatië in de halve finale iets zien van eerherstel. Daar kwam het niet van. Italië leidde na 20 minuten al met 2-0. "Wel een beetje ja", zei Van Dijk op de vraag of er nu reden is tot paniek. "We hebben deze week veel onderling gesproken. Dan mag dit niet gebeuren. We waren vaak te laat met druk zetten. Dat mag niet gebeuren. We moeten hier goed naar kijken. Zeker met het oog op de belangrijke interlands in september. We moeten dit zien als leermoment."

Oranje ontvangt op 7 september Griekenland in de EK-kwalificatie. Drie dagen later volgt een uitwedstrijd tegen Ierland. Deze drie landen lijken zich te moeten richten op de tweede plaats achter koploper Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

6 minuten geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

18 minuten geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

19 minuten geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

21 minuten geleden
Ajax begint met Gloukh en Itakura tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.

25 minuten geleden
AC Milan lijdt nederlaag tegen Udinese, doelpunt Ekkelenkamp

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.

29 minuten geleden
Bayern München verbreekt record meeste doelpunten in Bundesliga

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.

31 minuten geleden