Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje

Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk is op dit moment de eerste strafschopnemer bij het Nederlands elftal. De aanvoerder krijgt de voorkeur boven Cody Gakpo. Dat liet bondscoach Ronald Koeman weten in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland.

Memphis Depay, die normaal gesproken de penalty's neemt, is al een tijdje afwezig met een blessure. In september nam Cody Gakpo van Liverpool in het uitduel met Ierland de strafschop, met succes. Van Dijk stond toen ook op het veld.

Vorige maand, in de ontmoeting met Griekenland, ontbrak Gakpo. Oranje kreeg toen twee strafschoppen. Spits Wout Weghorst miste de eerste en Van Dijk benutte de tweede.

Xavi Simons

Nu Van Dijk en Gakpo beiden deel uitmaken van de selectie, krijgt Van Dijk de voorkeur. "Virgil is de eerste", aldus Koeman in Zeist.

Xavi Simons staat ook hoog op de lijst van strafschopnemers. De 20-jarige speler van RB Leipzig wacht nog altijd op zijn eerste treffer voor Oranje. "Natuurlijk wil iedereen doelpunten maken, maar hij ontwikkelt zich fantastisch", aldus Koeman. "Dat doet hij bij zijn club. Dat is mooi om te zien, want het geeft aan dat hij een grote toekomst heeft."

De bondscoach is het er niet mee eens dat Simons het bij het Nederlands elftal minder goed doet dan bij zijn club. "Natuurlijk heeft hij mindere momenten gehad, maar ik ben heel blij dat we zo'n speler in het Nederlands elftal hebben."

Meer uit Voetbal

Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

5 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

8 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

8 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

10 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

22 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

23 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

1 dag geleden