Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk is op dit moment de eerste strafschopnemer bij het Nederlands elftal. De aanvoerder krijgt de voorkeur boven Cody Gakpo. Dat liet bondscoach Ronald Koeman weten in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland.
Memphis Depay, die normaal gesproken de penalty's neemt, is al een tijdje afwezig met een blessure. In september nam Cody Gakpo van Liverpool in het uitduel met Ierland de strafschop, met succes. Van Dijk stond toen ook op het veld.
Vorige maand, in de ontmoeting met Griekenland, ontbrak Gakpo. Oranje kreeg toen twee strafschoppen. Spits Wout Weghorst miste de eerste en Van Dijk benutte de tweede.
Xavi Simons
Nu Van Dijk en Gakpo beiden deel uitmaken van de selectie, krijgt Van Dijk de voorkeur. "Virgil is de eerste", aldus Koeman in Zeist.
Xavi Simons staat ook hoog op de lijst van strafschopnemers. De 20-jarige speler van RB Leipzig wacht nog altijd op zijn eerste treffer voor Oranje. "Natuurlijk wil iedereen doelpunten maken, maar hij ontwikkelt zich fantastisch", aldus Koeman. "Dat doet hij bij zijn club. Dat is mooi om te zien, want het geeft aan dat hij een grote toekomst heeft."
De bondscoach is het er niet mee eens dat Simons het bij het Nederlands elftal minder goed doet dan bij zijn club. "Natuurlijk heeft hij mindere momenten gehad, maar ik ben heel blij dat we zo'n speler in het Nederlands elftal hebben."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
12 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
13 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
1 dag geleden