Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk is op dit moment de eerste strafschopnemer bij het Nederlands elftal. De aanvoerder krijgt de voorkeur boven Cody Gakpo. Dat liet bondscoach Ronald Koeman weten in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland.
Memphis Depay, die normaal gesproken de penalty's neemt, is al een tijdje afwezig met een blessure. In september nam Cody Gakpo van Liverpool in het uitduel met Ierland de strafschop, met succes. Van Dijk stond toen ook op het veld.
Vorige maand, in de ontmoeting met Griekenland, ontbrak Gakpo. Oranje kreeg toen twee strafschoppen. Spits Wout Weghorst miste de eerste en Van Dijk benutte de tweede.
Xavi Simons
Nu Van Dijk en Gakpo beiden deel uitmaken van de selectie, krijgt Van Dijk de voorkeur. "Virgil is de eerste", aldus Koeman in Zeist.
Xavi Simons staat ook hoog op de lijst van strafschopnemers. De 20-jarige speler van RB Leipzig wacht nog altijd op zijn eerste treffer voor Oranje. "Natuurlijk wil iedereen doelpunten maken, maar hij ontwikkelt zich fantastisch", aldus Koeman. "Dat doet hij bij zijn club. Dat is mooi om te zien, want het geeft aan dat hij een grote toekomst heeft."
De bondscoach is het er niet mee eens dat Simons het bij het Nederlands elftal minder goed doet dan bij zijn club. "Natuurlijk heeft hij mindere momenten gehad, maar ik ben heel blij dat we zo'n speler in het Nederlands elftal hebben."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
14 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
17 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
18 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
18 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
23 uur geleden