Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje

Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk is op dit moment de eerste strafschopnemer bij het Nederlands elftal. De aanvoerder krijgt de voorkeur boven Cody Gakpo. Dat liet bondscoach Ronald Koeman weten in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland.

Memphis Depay, die normaal gesproken de penalty's neemt, is al een tijdje afwezig met een blessure. In september nam Cody Gakpo van Liverpool in het uitduel met Ierland de strafschop, met succes. Van Dijk stond toen ook op het veld.

Vorige maand, in de ontmoeting met Griekenland, ontbrak Gakpo. Oranje kreeg toen twee strafschoppen. Spits Wout Weghorst miste de eerste en Van Dijk benutte de tweede.

Xavi Simons

Nu Van Dijk en Gakpo beiden deel uitmaken van de selectie, krijgt Van Dijk de voorkeur. "Virgil is de eerste", aldus Koeman in Zeist.

Xavi Simons staat ook hoog op de lijst van strafschopnemers. De 20-jarige speler van RB Leipzig wacht nog altijd op zijn eerste treffer voor Oranje. "Natuurlijk wil iedereen doelpunten maken, maar hij ontwikkelt zich fantastisch", aldus Koeman. "Dat doet hij bij zijn club. Dat is mooi om te zien, want het geeft aan dat hij een grote toekomst heeft."

De bondscoach is het er niet mee eens dat Simons het bij het Nederlands elftal minder goed doet dan bij zijn club. "Natuurlijk heeft hij mindere momenten gehad, maar ik ben heel blij dat we zo'n speler in het Nederlands elftal hebben."

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

11 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

12 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

12 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

13 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

13 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

14 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

15 uur geleden