Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje

Aanvoerder Van Dijk nu eerste strafschopnemer bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk is op dit moment de eerste strafschopnemer bij het Nederlands elftal. De aanvoerder krijgt de voorkeur boven Cody Gakpo. Dat liet bondscoach Ronald Koeman weten in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland.

Memphis Depay, die normaal gesproken de penalty's neemt, is al een tijdje afwezig met een blessure. In september nam Cody Gakpo van Liverpool in het uitduel met Ierland de strafschop, met succes. Van Dijk stond toen ook op het veld.

Vorige maand, in de ontmoeting met Griekenland, ontbrak Gakpo. Oranje kreeg toen twee strafschoppen. Spits Wout Weghorst miste de eerste en Van Dijk benutte de tweede.

Xavi Simons

Nu Van Dijk en Gakpo beiden deel uitmaken van de selectie, krijgt Van Dijk de voorkeur. "Virgil is de eerste", aldus Koeman in Zeist.

Xavi Simons staat ook hoog op de lijst van strafschopnemers. De 20-jarige speler van RB Leipzig wacht nog altijd op zijn eerste treffer voor Oranje. "Natuurlijk wil iedereen doelpunten maken, maar hij ontwikkelt zich fantastisch", aldus Koeman. "Dat doet hij bij zijn club. Dat is mooi om te zien, want het geeft aan dat hij een grote toekomst heeft."

De bondscoach is het er niet mee eens dat Simons het bij het Nederlands elftal minder goed doet dan bij zijn club. "Natuurlijk heeft hij mindere momenten gehad, maar ik ben heel blij dat we zo'n speler in het Nederlands elftal hebben."

Meer uit Voetbal

De Ligt ondergaat ingreep aan zijn rug en kan WK vergeten

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.

19 minuten geleden
Trainer García weet zeker dat Ajax komend seizoen kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.

20 minuten geleden
Sterling krijgt basisplaats in laatste Eredivisieduel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.

30 minuten geleden
FC Twente met fitte selectie naar laatste wedstrijd tegen PSV

ENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.

53 minuten geleden
Dieperink niet als VAR naar WK na incident in hotel in Londen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.

2 uur geleden
Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

16 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

18 uur geleden