Aanvoerder Van Dijk moet wennen aan nieuwe systeem Oranje
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk moet bij het Nederlands elftal nog even wennen aan het nieuwe systeem. De aanvoerder speelt zelf bij Liverpool wekelijks 4-3-3, zoals Oranje dat tot voor kort ook deed. Van Gaal kiest nu voor drie centrale verdedigers.
"Ik zei na de wedstrijd tegen Denemarken dat we nog steeds uitstekend 4-3-3 zouden kunnen spelen. Maar we hebben bij vlagen ook laten zien waarom we dit systeem spelen en waarom de bondscoach daar op hamert", aldus Van Dijk, die er ook over sprak met Van Gaal. "We hebben geen heftige discussies. Dat gaat gewoon normaal, respectvol."
Van Dijk speelde tegen de Denen in het centrum met Matthijs de Ligt en Nathan Aké. "Er worden nu andere dingen gevraagd van de centrale verdedigers. We moeten nu veel meer lopen en doordekken. Het is zeker wel even wennen, maar ik vind het leuk. We kunnen het als goede optie zien voor het WK."
Discussies
Dat Van Dijk met drie centrale verdedigers meer moet lopen dan met twee, komt omdat Oranje druk op de bal wil zetten, legde hij uit. "En als wij druk op de bal zetten, staan onze twee vleugelverdedigers hoger op het veld. De afstanden onderling tussen de spelers kunnen dan groter worden. Je moet elkaar daarnaast altijd kunnen ondersteunen."
Van Gaal is blij met de discussies met spelers over het systeem. "Ik wil niets liever, moet ik eerlijk zeggen. Ik houd van spelers met een mening en dat ze iets toe kunnen voegen", zei hij.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
1 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
5 uur geleden