Aanvoerder Van Dijk moet wennen aan nieuwe systeem Oranje
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk moet bij het Nederlands elftal nog even wennen aan het nieuwe systeem. De aanvoerder speelt zelf bij Liverpool wekelijks 4-3-3, zoals Oranje dat tot voor kort ook deed. Van Gaal kiest nu voor drie centrale verdedigers.
"Ik zei na de wedstrijd tegen Denemarken dat we nog steeds uitstekend 4-3-3 zouden kunnen spelen. Maar we hebben bij vlagen ook laten zien waarom we dit systeem spelen en waarom de bondscoach daar op hamert", aldus Van Dijk, die er ook over sprak met Van Gaal. "We hebben geen heftige discussies. Dat gaat gewoon normaal, respectvol."
Van Dijk speelde tegen de Denen in het centrum met Matthijs de Ligt en Nathan Aké. "Er worden nu andere dingen gevraagd van de centrale verdedigers. We moeten nu veel meer lopen en doordekken. Het is zeker wel even wennen, maar ik vind het leuk. We kunnen het als goede optie zien voor het WK."
Discussies
Dat Van Dijk met drie centrale verdedigers meer moet lopen dan met twee, komt omdat Oranje druk op de bal wil zetten, legde hij uit. "En als wij druk op de bal zetten, staan onze twee vleugelverdedigers hoger op het veld. De afstanden onderling tussen de spelers kunnen dan groter worden. Je moet elkaar daarnaast altijd kunnen ondersteunen."
Van Gaal is blij met de discussies met spelers over het systeem. "Ik wil niets liever, moet ik eerlijk zeggen. Ik houd van spelers met een mening en dat ze iets toe kunnen voegen", zei hij.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
18 uur geleden