Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk moet wennen aan nieuwe systeem Oranje

Aanvoerder Van Dijk moet wennen aan nieuwe systeem Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk moet bij het Nederlands elftal nog even wennen aan het nieuwe systeem. De aanvoerder speelt zelf bij Liverpool wekelijks 4-3-3, zoals Oranje dat tot voor kort ook deed. Van Gaal kiest nu voor drie centrale verdedigers.

"Ik zei na de wedstrijd tegen Denemarken dat we nog steeds uitstekend 4-3-3 zouden kunnen spelen. Maar we hebben bij vlagen ook laten zien waarom we dit systeem spelen en waarom de bondscoach daar op hamert", aldus Van Dijk, die er ook over sprak met Van Gaal. "We hebben geen heftige discussies. Dat gaat gewoon normaal, respectvol."

Van Dijk speelde tegen de Denen in het centrum met Matthijs de Ligt en Nathan Aké. "Er worden nu andere dingen gevraagd van de centrale verdedigers. We moeten nu veel meer lopen en doordekken. Het is zeker wel even wennen, maar ik vind het leuk. We kunnen het als goede optie zien voor het WK."

Discussies

Dat Van Dijk met drie centrale verdedigers meer moet lopen dan met twee, komt omdat Oranje druk op de bal wil zetten, legde hij uit. "En als wij druk op de bal zetten, staan onze twee vleugelverdedigers hoger op het veld. De afstanden onderling tussen de spelers kunnen dan groter worden. Je moet elkaar daarnaast altijd kunnen ondersteunen."

Van Gaal is blij met de discussies met spelers over het systeem. "Ik wil niets liever, moet ik eerlijk zeggen. Ik houd van spelers met een mening en dat ze iets toe kunnen voegen", zei hij.

Meer uit Voetbal

Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

1 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

2 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

6 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

9 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

10 uur geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

10 uur geleden