Aanvoerder Van Dijk moet wennen aan nieuwe systeem Oranje
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk moet bij het Nederlands elftal nog even wennen aan het nieuwe systeem. De aanvoerder speelt zelf bij Liverpool wekelijks 4-3-3, zoals Oranje dat tot voor kort ook deed. Van Gaal kiest nu voor drie centrale verdedigers.
"Ik zei na de wedstrijd tegen Denemarken dat we nog steeds uitstekend 4-3-3 zouden kunnen spelen. Maar we hebben bij vlagen ook laten zien waarom we dit systeem spelen en waarom de bondscoach daar op hamert", aldus Van Dijk, die er ook over sprak met Van Gaal. "We hebben geen heftige discussies. Dat gaat gewoon normaal, respectvol."
Van Dijk speelde tegen de Denen in het centrum met Matthijs de Ligt en Nathan Aké. "Er worden nu andere dingen gevraagd van de centrale verdedigers. We moeten nu veel meer lopen en doordekken. Het is zeker wel even wennen, maar ik vind het leuk. We kunnen het als goede optie zien voor het WK."
Discussies
Dat Van Dijk met drie centrale verdedigers meer moet lopen dan met twee, komt omdat Oranje druk op de bal wil zetten, legde hij uit. "En als wij druk op de bal zetten, staan onze twee vleugelverdedigers hoger op het veld. De afstanden onderling tussen de spelers kunnen dan groter worden. Je moet elkaar daarnaast altijd kunnen ondersteunen."
Van Gaal is blij met de discussies met spelers over het systeem. "Ik wil niets liever, moet ik eerlijk zeggen. Ik houd van spelers met een mening en dat ze iets toe kunnen voegen", zei hij.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
4 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
4 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
19 uur geleden