Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk: geloof in succes is heel groot

Aanvoerder Van Dijk: geloof in succes is heel groot

AL KHOR (ANP) - Volgens aanvoerder Virgil van Dijk is het geloof in succes op het WK voetbal bij Oranje groot. "In elk geval bij mij en ongetwijfeld bij de rest van de groep ook wel", zei hij na de winst op Qatar (2-0). "Daarnaast overheerst bij iedereen het gevoel dat we beter kunnen én beter moeten. We kunnen ons in de knock-outfase geen slechte wedstrijd permitteren."

Nederland gaat in elk geval als groepswinnaar naar de achtste finales in Qatar. Over de wedstrijd tegen het gastland was Van Dijk over het algemeen te spreken. "Er stond na de tegenvallende vorige wedstrijd wel wat druk op nu. We wisten dat we beter moesten voetballen én dat we vertrouwen moesten 'tanken' voor de volgende wedstrijden. Dat is wel gelukt denk ik. We hebben niets weggegeven en we hebben met 2-0 gewonnen. Al was het natuurlijk niet allemaal perfect."

"Maar het is een raar toernooi", zei Van Dijk. "Welke ploeg speelt wel perfect? Welke ploeg wint alle duels wel heel makkelijk? We zijn nu heel lang ongeslagen", doelt hij op een serie van achttien interlands zonder nederlaag. "Dat zegt ook wel iets. En als ik Memphis Depay zie trainen, dan ziet er dat ook goed uit. Hij was tegen Qatar een paar keer ongelukkig. Maar je ziet meteen dat hij erbij is. Hij is heel erg belangrijk voor ons. Dat heeft hij al zo vaak bewezen."

Meer uit Voetbal

Aanhoudingen in onderzoek naar matchfixing in Tsjechisch voetbal

PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.

31 minuten geleden
Oranje traint met volledige selectie voor oefenduels

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.

40 minuten geleden
Depay niet naar Oranje na informatie medische staf Corinthians

ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).

2 uur geleden
Organisaties naar Europese Commissie om verkoop WK-tickets

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.

2 uur geleden
Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

4 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

18 uur geleden