Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Van Dijk: geloof in succes is heel groot

Aanvoerder Van Dijk: geloof in succes is heel groot

AL KHOR (ANP) - Volgens aanvoerder Virgil van Dijk is het geloof in succes op het WK voetbal bij Oranje groot. "In elk geval bij mij en ongetwijfeld bij de rest van de groep ook wel", zei hij na de winst op Qatar (2-0). "Daarnaast overheerst bij iedereen het gevoel dat we beter kunnen én beter moeten. We kunnen ons in de knock-outfase geen slechte wedstrijd permitteren."

Nederland gaat in elk geval als groepswinnaar naar de achtste finales in Qatar. Over de wedstrijd tegen het gastland was Van Dijk over het algemeen te spreken. "Er stond na de tegenvallende vorige wedstrijd wel wat druk op nu. We wisten dat we beter moesten voetballen én dat we vertrouwen moesten 'tanken' voor de volgende wedstrijden. Dat is wel gelukt denk ik. We hebben niets weggegeven en we hebben met 2-0 gewonnen. Al was het natuurlijk niet allemaal perfect."

"Maar het is een raar toernooi", zei Van Dijk. "Welke ploeg speelt wel perfect? Welke ploeg wint alle duels wel heel makkelijk? We zijn nu heel lang ongeslagen", doelt hij op een serie van achttien interlands zonder nederlaag. "Dat zegt ook wel iets. En als ik Memphis Depay zie trainen, dan ziet er dat ook goed uit. Hij was tegen Qatar een paar keer ongelukkig. Maar je ziet meteen dat hij erbij is. Hij is heel erg belangrijk voor ons. Dat heeft hij al zo vaak bewezen."

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

2 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

2 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

3 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

7 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

8 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

8 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

10 uur geleden