Aanvoerder Van Dijk: geen excuses, matig tot slecht
AMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een "rot gevoel" over aan de verloren thuiswedstrijd tegen Italië in de Nations League (0-1). "Het was een heel matige wedstrijd van onze kant", gaf de verdediger van Liverpool toe bij de NOS. "We konden niet echt druk zetten of zo en we waren slordig in balbezit. Het veld hielp ook niet echt mee, maar dat mag geen excuus zijn. Ik wil sowieso voor deze nederlaag geen excuses aanvoeren."
Volgens Van Dijk had Oranje het veel beter kunnen en ook moeten doen. "In de tweede helft kwam er meer pit en strijd in en namen we ook wat meer risico. Daardoor konden we nog wel tot een aantal gevaarlijke momenten komen, maar de conclusie is dat het matig tot slecht was."
Van Dijk zag Italië een slimme wedstrijd spelen. "Dat moet je toegeven. Ze hadden heel veel bewegende spelers die van links naar rechts goed positie probeerden te kiezen. We kregen er geen druk en geen vat op. Het was matig tot slecht bij ons."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden