Aanvoerder Trauner keert terug in selectie van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Gernot Trauner keert terug in de selectie van Feyenoord. Trainer Arne Slot heeft zijn nieuwe aanvoerder opgenomen in de spelersgroep voor de stadsderby van zondag tegen Sparta Rotterdam.
Trauner miste een groot deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen, omdat hij nog onvoldoende hersteld was van een knieblessure. Hij kwam niet in actie in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV (0-1) en miste ook het competitieduel met Fortuna Sittard (0-0).
"Maar hij heeft nu voldoende getraind om er weer bij te zitten", zei Slot. "We trainen zaterdag nog en dan moeten we even bekijken of hij kan beginnen of dat het beter is dat hij op de bank plaatsneemt."
Alles geven
Slot kan tegen Sparta geen beroep doen op Bart Nieuwkoop, de rechtsback die geschorst is vanwege de rode kaart die hij vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard kreeg. Marcus Pedersen, eveneens een rechtervleugelverdediger, is er waarschijnlijk ook niet bij. De Noor staat voor een vertrek naar de Italiaanse club Sassuolo, die hem wil huren met een optie tot koop.
Daardoor is Lutsharel Geertruida zondag vermoedelijk de rechtsback van Feyenoord op Het Kasteel. Als Trauner niet begint, dan start de van PEC Zwolle overgekomen Thomas Beelen vermoedelijk als centrale verdediger. "Hij heeft het tegen Fortuna een uur lang naar behoren gedaan", zei Slot.
De coach van Feyenoord verwacht een reactie van zijn spelers na de mislukte competitiestart tegen Fortuna Sittard. "Ik kan geen overwinning eisen", zei hij. "Maar ik kan wel eisen dat ze op alle trainingen en in de wedstrijd alles geven. Dat hebben ze deze week op alle trainingen gedaan. Als wij alles geven en in een hoog tempo spelen, dan is de kans heel groot dat we winnen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
3 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
5 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
5 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
7 uur geleden