Aanvoerder Trauner keert terug in selectie van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Gernot Trauner keert terug in de selectie van Feyenoord. Trainer Arne Slot heeft zijn nieuwe aanvoerder opgenomen in de spelersgroep voor de stadsderby van zondag tegen Sparta Rotterdam.
Trauner miste een groot deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen, omdat hij nog onvoldoende hersteld was van een knieblessure. Hij kwam niet in actie in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV (0-1) en miste ook het competitieduel met Fortuna Sittard (0-0).
"Maar hij heeft nu voldoende getraind om er weer bij te zitten", zei Slot. "We trainen zaterdag nog en dan moeten we even bekijken of hij kan beginnen of dat het beter is dat hij op de bank plaatsneemt."
Alles geven
Slot kan tegen Sparta geen beroep doen op Bart Nieuwkoop, de rechtsback die geschorst is vanwege de rode kaart die hij vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard kreeg. Marcus Pedersen, eveneens een rechtervleugelverdediger, is er waarschijnlijk ook niet bij. De Noor staat voor een vertrek naar de Italiaanse club Sassuolo, die hem wil huren met een optie tot koop.
Daardoor is Lutsharel Geertruida zondag vermoedelijk de rechtsback van Feyenoord op Het Kasteel. Als Trauner niet begint, dan start de van PEC Zwolle overgekomen Thomas Beelen vermoedelijk als centrale verdediger. "Hij heeft het tegen Fortuna een uur lang naar behoren gedaan", zei Slot.
De coach van Feyenoord verwacht een reactie van zijn spelers na de mislukte competitiestart tegen Fortuna Sittard. "Ik kan geen overwinning eisen", zei hij. "Maar ik kan wel eisen dat ze op alle trainingen en in de wedstrijd alles geven. Dat hebben ze deze week op alle trainingen gedaan. Als wij alles geven en in een hoog tempo spelen, dan is de kans heel groot dat we winnen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
14 uur geleden