Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Tadic van Ajax: Quincy is onze vriend, hij is familie

Aanvoerder Tadic van Ajax: Quincy is onze vriend, hij is familie

AMSTERDAM (ANP) - Met een wonderschoon slotakkoord besliste Dusan Tadic in de slotminuut van de reguliere speeltijd een spectaculair bekerduel met FC Utrecht: 5-4. "Met mijn rechtervoet heb ik ze niet vaak mooier gemaakt", zei de aanvoerder van Ajax voordat hij vooral vragen over Quincy Promes kreeg voorgelegd.

Want het ging na afloop van Ajax tegen FC Utrecht maar heel even over de negen doelpunten, mooie aanvallen, kinderlijke defensieve fouten of vreemde beslissingen van scheidsrechter Dennis Higler. Promes, zondag gearresteerd en dinsdag weer vrijgelaten, was er niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Maar zijn trainer Erik ten Hag en veel van zijn ploeggenoten waren in gedachten wel bij de aanvaller die nog steeds door de politie wordt verdacht bij betrokkenheid bij een steekpartij tijdens een familiefeest in juli in Abcoude. Hierbij liep een familielid van de voetballer ernstig knieletsel op.

"Ik heb Quincy nog niet gebeld", zei Tadic. "Ik spreek hem liever persoonlijk. Een belletje zou hem misschien alleen maar stress geven. Quincy moet juist kalm blijven. Hij is onze vriend, hij is familie. Wij zullen hem steunen. We staan achter hem. Als hij weer terug is, dan zullen we hem dat laten voelen."

Ten Hag

Coach Ten Hag sprak woensdag al wel even telefonisch met Promes. "Hij ontkende iedere betrokkenheid", zei de trainer die de inmiddels 28-jarige aanvaller bij Go Ahead Eagles leerde kennen. "In Nederland ben je pas schuldig als dat is bewezen. Ik spreek hem donderdag uitvoerig. Dan wil ik ook kijken hoe hij er mentaal voorstaat. Ik sluit zeker niet uit dat hij zondag in onze selectie zit voor het uitduel met ADO Den Haag."

Ook Ten Hag kent de verhalen dat Promes wel eens met 'verkeerde' jongens omgaat. "Hij moet natuurlijk ook niet in zo'n situatie komen", zegt de coach die vindt dat zowel clubs al zaakwaarnemers de plicht hebben om voetballers om het rechte pad te houden. "Wij hebben ook experts op wie spelers terug kunnen vallen", zei hij. "Maar spelers moeten zelf ook verantwoordelijkheid nemen. Mijn hart brak toen ik hoorde dat hij was gearresteerd. Het is nogal iets als je daarvan beschuldigd wordt."

Zakaria Labyad scoorde tweemaal tegen zijn oude club FC Utrecht. Hij vormde na een van die doelpunten met zijn vingers een hartje. Dat was voor zijn vrouw, zijn geblesseerde vrienden Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech en ook voor Promes, zo vertelde hij. "We zijn er vrij rustig onder gebleven en hebben alle vertrouwen in Quincy", zei Labyad. "Wij gaan ervan uit dat er niets is. Ik heb hem zeker al gesproken. Ik heb er niets over gevraagd. Ik ben ervan overtuigd dat er niets is."

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

5 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

7 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

7 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

8 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

10 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

14 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden