Aanvoerder Tadic van Ajax: Quincy is onze vriend, hij is familie
AMSTERDAM (ANP) - Met een wonderschoon slotakkoord besliste Dusan Tadic in de slotminuut van de reguliere speeltijd een spectaculair bekerduel met FC Utrecht: 5-4. "Met mijn rechtervoet heb ik ze niet vaak mooier gemaakt", zei de aanvoerder van Ajax voordat hij vooral vragen over Quincy Promes kreeg voorgelegd.
Want het ging na afloop van Ajax tegen FC Utrecht maar heel even over de negen doelpunten, mooie aanvallen, kinderlijke defensieve fouten of vreemde beslissingen van scheidsrechter Dennis Higler. Promes, zondag gearresteerd en dinsdag weer vrijgelaten, was er niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Maar zijn trainer Erik ten Hag en veel van zijn ploeggenoten waren in gedachten wel bij de aanvaller die nog steeds door de politie wordt verdacht bij betrokkenheid bij een steekpartij tijdens een familiefeest in juli in Abcoude. Hierbij liep een familielid van de voetballer ernstig knieletsel op.
"Ik heb Quincy nog niet gebeld", zei Tadic. "Ik spreek hem liever persoonlijk. Een belletje zou hem misschien alleen maar stress geven. Quincy moet juist kalm blijven. Hij is onze vriend, hij is familie. Wij zullen hem steunen. We staan achter hem. Als hij weer terug is, dan zullen we hem dat laten voelen."
Ten Hag
Coach Ten Hag sprak woensdag al wel even telefonisch met Promes. "Hij ontkende iedere betrokkenheid", zei de trainer die de inmiddels 28-jarige aanvaller bij Go Ahead Eagles leerde kennen. "In Nederland ben je pas schuldig als dat is bewezen. Ik spreek hem donderdag uitvoerig. Dan wil ik ook kijken hoe hij er mentaal voorstaat. Ik sluit zeker niet uit dat hij zondag in onze selectie zit voor het uitduel met ADO Den Haag."
Ook Ten Hag kent de verhalen dat Promes wel eens met 'verkeerde' jongens omgaat. "Hij moet natuurlijk ook niet in zo'n situatie komen", zegt de coach die vindt dat zowel clubs al zaakwaarnemers de plicht hebben om voetballers om het rechte pad te houden. "Wij hebben ook experts op wie spelers terug kunnen vallen", zei hij. "Maar spelers moeten zelf ook verantwoordelijkheid nemen. Mijn hart brak toen ik hoorde dat hij was gearresteerd. Het is nogal iets als je daarvan beschuldigd wordt."
Zakaria Labyad scoorde tweemaal tegen zijn oude club FC Utrecht. Hij vormde na een van die doelpunten met zijn vingers een hartje. Dat was voor zijn vrouw, zijn geblesseerde vrienden Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech en ook voor Promes, zo vertelde hij. "We zijn er vrij rustig onder gebleven en hebben alle vertrouwen in Quincy", zei Labyad. "Wij gaan ervan uit dat er niets is. Ik heb hem zeker al gesproken. Ik heb er niets over gevraagd. Ik ben ervan overtuigd dat er niets is."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
13 uur geleden