Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Tadic van Ajax: Quincy is onze vriend, hij is familie

Aanvoerder Tadic van Ajax: Quincy is onze vriend, hij is familie

AMSTERDAM (ANP) - Met een wonderschoon slotakkoord besliste Dusan Tadic in de slotminuut van de reguliere speeltijd een spectaculair bekerduel met FC Utrecht: 5-4. "Met mijn rechtervoet heb ik ze niet vaak mooier gemaakt", zei de aanvoerder van Ajax voordat hij vooral vragen over Quincy Promes kreeg voorgelegd.

Want het ging na afloop van Ajax tegen FC Utrecht maar heel even over de negen doelpunten, mooie aanvallen, kinderlijke defensieve fouten of vreemde beslissingen van scheidsrechter Dennis Higler. Promes, zondag gearresteerd en dinsdag weer vrijgelaten, was er niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Maar zijn trainer Erik ten Hag en veel van zijn ploeggenoten waren in gedachten wel bij de aanvaller die nog steeds door de politie wordt verdacht bij betrokkenheid bij een steekpartij tijdens een familiefeest in juli in Abcoude. Hierbij liep een familielid van de voetballer ernstig knieletsel op.

"Ik heb Quincy nog niet gebeld", zei Tadic. "Ik spreek hem liever persoonlijk. Een belletje zou hem misschien alleen maar stress geven. Quincy moet juist kalm blijven. Hij is onze vriend, hij is familie. Wij zullen hem steunen. We staan achter hem. Als hij weer terug is, dan zullen we hem dat laten voelen."

Ten Hag

Coach Ten Hag sprak woensdag al wel even telefonisch met Promes. "Hij ontkende iedere betrokkenheid", zei de trainer die de inmiddels 28-jarige aanvaller bij Go Ahead Eagles leerde kennen. "In Nederland ben je pas schuldig als dat is bewezen. Ik spreek hem donderdag uitvoerig. Dan wil ik ook kijken hoe hij er mentaal voorstaat. Ik sluit zeker niet uit dat hij zondag in onze selectie zit voor het uitduel met ADO Den Haag."

Ook Ten Hag kent de verhalen dat Promes wel eens met 'verkeerde' jongens omgaat. "Hij moet natuurlijk ook niet in zo'n situatie komen", zegt de coach die vindt dat zowel clubs al zaakwaarnemers de plicht hebben om voetballers om het rechte pad te houden. "Wij hebben ook experts op wie spelers terug kunnen vallen", zei hij. "Maar spelers moeten zelf ook verantwoordelijkheid nemen. Mijn hart brak toen ik hoorde dat hij was gearresteerd. Het is nogal iets als je daarvan beschuldigd wordt."

Zakaria Labyad scoorde tweemaal tegen zijn oude club FC Utrecht. Hij vormde na een van die doelpunten met zijn vingers een hartje. Dat was voor zijn vrouw, zijn geblesseerde vrienden Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech en ook voor Promes, zo vertelde hij. "We zijn er vrij rustig onder gebleven en hebben alle vertrouwen in Quincy", zei Labyad. "Wij gaan ervan uit dat er niets is. Ik heb hem zeker al gesproken. Ik heb er niets over gevraagd. Ik ben ervan overtuigd dat er niets is."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

5 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

5 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

6 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

6 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

8 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

8 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

8 uur geleden