Aanvoerder Tadic mist Blind bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Dusan Tadic mist Daley Blind bij Ajax. "We zijn 4,5 jaar geleden allebei naar Ajax gekomen en hebben samen een geweldige tijd met goede resultaten beleefd", zei hij na het gelijkspel tegen NEC (1-1). "Natuurlijk mis ik hem, maar ik weet ook niet precies wat er is gebeurd. We moeten verder."
Blind is naar Bayern München vertrokken, nadat hij voor de winterstop onder trainer Alfred Schreuder zijn basisplaats was verloren. Zonder de linksbenige international speelde Ajax gelijk tegen NEC (1-1). Tadic baalde van die uitslag. "Vooral in de eerste helft hadden we veel vaker moeten scoren", zei de aanvoerder die nu al vier competitiewedstrijden op rij niet heeft gewonnen met Ajax. "Natuurlijk is dat niet goed. We moeten veel beter", stelde hij.
"Toch vond ik ons in de eerste helft goed spelen", vervolgde Tadic. "Maar dat is niet voldoende. We moeten die kansen wel benutten. Jasper Cillessen keepte erg goed, maar wij moeten vaker scoren."
Ajax verzuimde te profiteren van het puntenverlies dat Feyenoord, PSV en AZ eerder dit weekeinde leden. Daardoor blijft Feyenoord de koploper, met een voorsprong van 3 punten op Ajax en PSV. FC Twente en AZ hebben 4 punten minder dan de lijstaanvoerder uit Rotterdam.
"Veel clubs kunnen kampioen worden", besefte Tadic met competitiewedstrijden tegen FC Twente en Feyenoord voor de boeg. "Wij moeten ervoor zorgen dat we aan het einde van het seizoen weer bovenaan staan."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
28 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
23 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
1 dag geleden