Aanvoerder Tadic mist Blind bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Dusan Tadic mist Daley Blind bij Ajax. "We zijn 4,5 jaar geleden allebei naar Ajax gekomen en hebben samen een geweldige tijd met goede resultaten beleefd", zei hij na het gelijkspel tegen NEC (1-1). "Natuurlijk mis ik hem, maar ik weet ook niet precies wat er is gebeurd. We moeten verder."
Blind is naar Bayern München vertrokken, nadat hij voor de winterstop onder trainer Alfred Schreuder zijn basisplaats was verloren. Zonder de linksbenige international speelde Ajax gelijk tegen NEC (1-1). Tadic baalde van die uitslag. "Vooral in de eerste helft hadden we veel vaker moeten scoren", zei de aanvoerder die nu al vier competitiewedstrijden op rij niet heeft gewonnen met Ajax. "Natuurlijk is dat niet goed. We moeten veel beter", stelde hij.
"Toch vond ik ons in de eerste helft goed spelen", vervolgde Tadic. "Maar dat is niet voldoende. We moeten die kansen wel benutten. Jasper Cillessen keepte erg goed, maar wij moeten vaker scoren."
Ajax verzuimde te profiteren van het puntenverlies dat Feyenoord, PSV en AZ eerder dit weekeinde leden. Daardoor blijft Feyenoord de koploper, met een voorsprong van 3 punten op Ajax en PSV. FC Twente en AZ hebben 4 punten minder dan de lijstaanvoerder uit Rotterdam.
"Veel clubs kunnen kampioen worden", besefte Tadic met competitiewedstrijden tegen FC Twente en Feyenoord voor de boeg. "Wij moeten ervoor zorgen dat we aan het einde van het seizoen weer bovenaan staan."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
2 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
3 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.
7 uur geleden