Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Tadic hoopt dat Ajax tegen Atalanta wel bij de les is

Aanvoerder Tadic hoopt dat Ajax tegen Atalanta wel bij de les is

AMSTERDAM (ANP) - Het kostte Dusan Tadic zichtbaar moeite om iets positiefs uit de thuisnederlaag van Ajax tegen FC Twente te halen (1-2). "Maar laten we dit nu meenemen naar de wedstrijd van woensdag tegen Atalanta in de Champions League", probeerde de aanvoerder. "Misschien is dit wel even goed voor ons."

Ajax, de club die de afgelopen weken met ongekende doelcijfers door de eredivisie marcheerde, beleefde een offday tegen FC Twente. "We waren te slordig en leden daarom te veel balverlies. We kwamen onze afspraken ook niet na", besefte Tadic. "Dan kom je tegen veel teams in de problemen. Dat mag niet, maar is wel gebeurd."

Ajax riep tegen FC Twente herinneringen op aan december vorig jaar toen het in een nog volle Johan Cruijff ArenA van Willem II verloor (0-2). Geen bezieling, geen vechtlust en spelers die al met de nakende Europese ontmoeting tegen Valencia bezig waren. Ajax had aan een gelijkspel voldoende tegen de Spanjaarden om te mogen overwinteren in de Champions League. Maar de formatie uit Amsterdam verloor (0-1). Vijf dagen later bleek ook AZ te sterk (0-1).

Onacceptabel

Natuurlijk willen de spelers van Ajax dit seizoen kampioen worden. Maar vooral omdat ze dan volgend seizoen weer aan de Champions League mogen deelnemen. Voor een avondje acteren op het hoogste podium van Europa hoef je niemand bij de club uit Amsterdam te motiveren. "Woensdag tegen Atalanta zullen we wel scherp zijn. Dat weet ik zeker", zei Erik ten Hag die er voorlopig nog vanuit gaat dat zijn ploeg een betere decembermaand dan vorig jaar gaat beleven

De coach van Ajax was hard voor zijn spelers na de nederlaag tegen FC Twente. "Onacceptabel", zei hij. "Maar ik heb ook gefaald. Ik heb ze kennelijk niet kunnen motiveren." Zoals de meeste coaches herhaalt ook Ten Hag vaak dat de eerstvolgende wedstrijd het belangrijkste is. Maar dat signaal gaf hij niet af tegen FC Twente.

Overwinteren

David Neres en Noussair Mazraoui ontbraken omdat ze niet fit waren. Ten Hag hoopt dat ze woensdag tegen Atalanta wel van de partij zijn. De trainer van Ajax bracht tegen FC Twente de 18-jarige Brian Brobbey toen Lassina Traoré voor rust uitviel, terwijl Antony ook op de bank zat. En vroeg in de tweede helft haalde hij ook Nicolás Tagliafico en Perr Schuurs naar de kant. "Uit voorzorg, maar ook met het oog op Atalanta", erkende hij.

Ajax heeft woensdag een overwinning nodig om te mogen overwinteren in de Champions League. Dat levert veel prestige op en een bonus van 9,5 miljoen euro. Atalanta liet een kleine twee weken geleden op bezoek bij Liverpool zien hoe sterk het is als de tegenstander het spel moet maken (0-2). "Het wordt heel moeilijk maar ik heb er vertrouwen in", zei Tadic. "Wij zijn Ajax en horen te overwinteren in de Champions League."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

6 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

9 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

9 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

10 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

11 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

12 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

12 uur geleden