Aanvoerder Tadic hoopt dat Ajax tegen Atalanta wel bij de les is
AMSTERDAM (ANP) - Het kostte Dusan Tadic zichtbaar moeite om iets positiefs uit de thuisnederlaag van Ajax tegen FC Twente te halen (1-2). "Maar laten we dit nu meenemen naar de wedstrijd van woensdag tegen Atalanta in de Champions League", probeerde de aanvoerder. "Misschien is dit wel even goed voor ons."
Ajax, de club die de afgelopen weken met ongekende doelcijfers door de eredivisie marcheerde, beleefde een offday tegen FC Twente. "We waren te slordig en leden daarom te veel balverlies. We kwamen onze afspraken ook niet na", besefte Tadic. "Dan kom je tegen veel teams in de problemen. Dat mag niet, maar is wel gebeurd."
Ajax riep tegen FC Twente herinneringen op aan december vorig jaar toen het in een nog volle Johan Cruijff ArenA van Willem II verloor (0-2). Geen bezieling, geen vechtlust en spelers die al met de nakende Europese ontmoeting tegen Valencia bezig waren. Ajax had aan een gelijkspel voldoende tegen de Spanjaarden om te mogen overwinteren in de Champions League. Maar de formatie uit Amsterdam verloor (0-1). Vijf dagen later bleek ook AZ te sterk (0-1).
Onacceptabel
Natuurlijk willen de spelers van Ajax dit seizoen kampioen worden. Maar vooral omdat ze dan volgend seizoen weer aan de Champions League mogen deelnemen. Voor een avondje acteren op het hoogste podium van Europa hoef je niemand bij de club uit Amsterdam te motiveren. "Woensdag tegen Atalanta zullen we wel scherp zijn. Dat weet ik zeker", zei Erik ten Hag die er voorlopig nog vanuit gaat dat zijn ploeg een betere decembermaand dan vorig jaar gaat beleven
De coach van Ajax was hard voor zijn spelers na de nederlaag tegen FC Twente. "Onacceptabel", zei hij. "Maar ik heb ook gefaald. Ik heb ze kennelijk niet kunnen motiveren." Zoals de meeste coaches herhaalt ook Ten Hag vaak dat de eerstvolgende wedstrijd het belangrijkste is. Maar dat signaal gaf hij niet af tegen FC Twente.
Overwinteren
David Neres en Noussair Mazraoui ontbraken omdat ze niet fit waren. Ten Hag hoopt dat ze woensdag tegen Atalanta wel van de partij zijn. De trainer van Ajax bracht tegen FC Twente de 18-jarige Brian Brobbey toen Lassina Traoré voor rust uitviel, terwijl Antony ook op de bank zat. En vroeg in de tweede helft haalde hij ook Nicolás Tagliafico en Perr Schuurs naar de kant. "Uit voorzorg, maar ook met het oog op Atalanta", erkende hij.
Ajax heeft woensdag een overwinning nodig om te mogen overwinteren in de Champions League. Dat levert veel prestige op en een bonus van 9,5 miljoen euro. Atalanta liet een kleine twee weken geleden op bezoek bij Liverpool zien hoe sterk het is als de tegenstander het spel moet maken (0-2). "Het wordt heel moeilijk maar ik heb er vertrouwen in", zei Tadic. "Wij zijn Ajax en horen te overwinteren in de Champions League."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
21 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
21 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
1 dag geleden