Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Tadic hoopt dat Ajax tegen Atalanta wel bij de les is

Aanvoerder Tadic hoopt dat Ajax tegen Atalanta wel bij de les is

AMSTERDAM (ANP) - Het kostte Dusan Tadic zichtbaar moeite om iets positiefs uit de thuisnederlaag van Ajax tegen FC Twente te halen (1-2). "Maar laten we dit nu meenemen naar de wedstrijd van woensdag tegen Atalanta in de Champions League", probeerde de aanvoerder. "Misschien is dit wel even goed voor ons."

Ajax, de club die de afgelopen weken met ongekende doelcijfers door de eredivisie marcheerde, beleefde een offday tegen FC Twente. "We waren te slordig en leden daarom te veel balverlies. We kwamen onze afspraken ook niet na", besefte Tadic. "Dan kom je tegen veel teams in de problemen. Dat mag niet, maar is wel gebeurd."

Ajax riep tegen FC Twente herinneringen op aan december vorig jaar toen het in een nog volle Johan Cruijff ArenA van Willem II verloor (0-2). Geen bezieling, geen vechtlust en spelers die al met de nakende Europese ontmoeting tegen Valencia bezig waren. Ajax had aan een gelijkspel voldoende tegen de Spanjaarden om te mogen overwinteren in de Champions League. Maar de formatie uit Amsterdam verloor (0-1). Vijf dagen later bleek ook AZ te sterk (0-1).

Onacceptabel

Natuurlijk willen de spelers van Ajax dit seizoen kampioen worden. Maar vooral omdat ze dan volgend seizoen weer aan de Champions League mogen deelnemen. Voor een avondje acteren op het hoogste podium van Europa hoef je niemand bij de club uit Amsterdam te motiveren. "Woensdag tegen Atalanta zullen we wel scherp zijn. Dat weet ik zeker", zei Erik ten Hag die er voorlopig nog vanuit gaat dat zijn ploeg een betere decembermaand dan vorig jaar gaat beleven

De coach van Ajax was hard voor zijn spelers na de nederlaag tegen FC Twente. "Onacceptabel", zei hij. "Maar ik heb ook gefaald. Ik heb ze kennelijk niet kunnen motiveren." Zoals de meeste coaches herhaalt ook Ten Hag vaak dat de eerstvolgende wedstrijd het belangrijkste is. Maar dat signaal gaf hij niet af tegen FC Twente.

Overwinteren

David Neres en Noussair Mazraoui ontbraken omdat ze niet fit waren. Ten Hag hoopt dat ze woensdag tegen Atalanta wel van de partij zijn. De trainer van Ajax bracht tegen FC Twente de 18-jarige Brian Brobbey toen Lassina Traoré voor rust uitviel, terwijl Antony ook op de bank zat. En vroeg in de tweede helft haalde hij ook Nicolás Tagliafico en Perr Schuurs naar de kant. "Uit voorzorg, maar ook met het oog op Atalanta", erkende hij.

Ajax heeft woensdag een overwinning nodig om te mogen overwinteren in de Champions League. Dat levert veel prestige op en een bonus van 9,5 miljoen euro. Atalanta liet een kleine twee weken geleden op bezoek bij Liverpool zien hoe sterk het is als de tegenstander het spel moet maken (0-2). "Het wordt heel moeilijk maar ik heb er vertrouwen in", zei Tadic. "Wij zijn Ajax en horen te overwinteren in de Champions League."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

5 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

5 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

7 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

8 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

12 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

12 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

13 uur geleden