Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Saïss mist duel van Marokko om derde plaats op WK

Aanvoerder Saïss mist duel van Marokko om derde plaats op WK

DOHA (ANP) - Romain Saïss mist zaterdag de wedstrijd van Marokko tegen Kroatië om de derde plaats van het WK. De aanvoerder viel geblesseerd uit tijdens de verloren halve finale tegen Frankrijk (2-0). "Hij gaat ons laatste duel op dit WK niet halen", zei bondscoach Walid Regragui op een persconferentie.

Noussair Mazraoui en Nayef Aguerd vielen ook uit tijdens het duel met de Fransen. "Zij zijn ook geblesseerd", vertelde Regragui. "We moeten even kijken wat dat voor het duel met Kroatië betekent. Iedereen wil graag om de derde plaats spelen. Maar ik ga geen risico met spelers nemen. Het moet wel verantwoord zijn."

Saïss, Mazraoui en Aguerd waren geblesseerd in de aanloop naar de halve finale tegen Frankrijk. Na overleg met zijn medische staf besloot Regragui hen toch op te stellen. Maar Aguerd haakte al in de warming-up af, Saïss moest zich na 21 minuten laten vervangen en Mazraoui bleef na rust achter in de kleedkamer. "Achteraf gezien had ik misschien anders moeten besluiten", zei Regragui. "Voor mij is het WK ook nieuw. Maar ik heb geen spijt. Ik zou het de volgende keer ook zo doen."

Slijtageslag Marokko

Regragui stuntte met zijn ploeg op het WK, met winst in een poule met Kroatië, België en Canada. Op weg naar de halve finale schakelde Marokko ook Portugal en Spanje uit. Het WK werd ook een slijtageslag, want Marokko kreeg de successen niet cadeau. "Steeds moesten we diep gaan", zag de bondscoach."Dat zie je nu ook bij mijn spelers. Een aantal van hen kon de halve finale tegen Frankrijk nog maar op 60 procent spelen."

Veertien van de 26 spelers van Regragui werden niet geboren in Marokko. "Mijn spelers spreken ook Nederlands, Frans of Spaans", vertelde hij. "Maar uiteindelijk hebben ze allemaal een Marokkaans hart."

Regragui over Nederland

Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui, Sofyan Amrabat en Zakaria Aboukhlal zijn geboren in Nederland. "Ze zijn daar opgeleid en dat zie je ook", zei Regragui. "Het zijn creatieve spelers die op een bepaalde manier denken. Nederland zelf voetbalde anders op dit WK. Zij speelden niet het voetbal waar ik in de jaren tachtig en negentig zo van hield."

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

24 minuten geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

3 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

3 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

5 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

6 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

8 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

16 uur geleden