Aanvoerder Nuytinck ziet dat NEC serieus genomen wordt voor finale
ZEIST (ANP) - NEC reist zondag met vertrouwen af richting De Kuip voor de bekerfinale tegen Feyenoord. De Nijmegenaren hebben in de Eredivisie een reeks goede resultaten behaald tegen topploegen en koploper PSV zelfs de enige nederlaag van het seizoen bezorgd. "Veel mensen zien nu dat we een club zijn die je serieus moet nemen", zei aanvoerder Bram Nuytinck tijdens de persconferentie twee dagen voor de finale.
NEC won eind maart met 3-1 van PSV, terwijl eerder ook FC Twente en AZ werden verslagen en er gelijk werd gespeeld tegen Ajax en Feyenoord. "Dat geeft vertrouwen", wist Nuytinck. "De sfeer in de groep is goed en iedereen heeft er zin in. Wij blijven er wel rustig onder en we werken op onze eigen manier richting de finale."
Voor Nuytinck is de bekerfinale met NEC bijzonder. De 33-jarige verdediger keerde vorig jaar terug bij de club waar hij in de jeugd speelde en zijn carrière begon. Tussen de twee periodes door speelde hij voor Anderlecht, Udinese en Sampdoria.
'Extra speciaal'
"Ik heb ook Champions League-wedstrijden gespeeld en gespeeld om het kampioenschap met Anderlecht, die wedstrijden zijn denk ik vergelijkbaar. Maar dat het nu met NEC is, maakt het wel extra speciaal", aldus Nuytinck, die heeft gezien dat de stemming in Nijmegen ook uitstekend is. "De supporters zijn al heel lang bezig met de finale, dat begon al meteen na de halve finale. Voor een club als NEC is dit gigantisch."
De bekerfinale tussen Feyenoord en NEC begint zondag om 18.00 uur in De Kuip.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
44 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
47 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geleden