Aanvoerder Nuytinck ziet dat NEC serieus genomen wordt voor finale
ZEIST (ANP) - NEC reist zondag met vertrouwen af richting De Kuip voor de bekerfinale tegen Feyenoord. De Nijmegenaren hebben in de Eredivisie een reeks goede resultaten behaald tegen topploegen en koploper PSV zelfs de enige nederlaag van het seizoen bezorgd. "Veel mensen zien nu dat we een club zijn die je serieus moet nemen", zei aanvoerder Bram Nuytinck tijdens de persconferentie twee dagen voor de finale.
NEC won eind maart met 3-1 van PSV, terwijl eerder ook FC Twente en AZ werden verslagen en er gelijk werd gespeeld tegen Ajax en Feyenoord. "Dat geeft vertrouwen", wist Nuytinck. "De sfeer in de groep is goed en iedereen heeft er zin in. Wij blijven er wel rustig onder en we werken op onze eigen manier richting de finale."
Voor Nuytinck is de bekerfinale met NEC bijzonder. De 33-jarige verdediger keerde vorig jaar terug bij de club waar hij in de jeugd speelde en zijn carrière begon. Tussen de twee periodes door speelde hij voor Anderlecht, Udinese en Sampdoria.
'Extra speciaal'
"Ik heb ook Champions League-wedstrijden gespeeld en gespeeld om het kampioenschap met Anderlecht, die wedstrijden zijn denk ik vergelijkbaar. Maar dat het nu met NEC is, maakt het wel extra speciaal", aldus Nuytinck, die heeft gezien dat de stemming in Nijmegen ook uitstekend is. "De supporters zijn al heel lang bezig met de finale, dat begon al meteen na de halve finale. Voor een club als NEC is dit gigantisch."
De bekerfinale tussen Feyenoord en NEC begint zondag om 18.00 uur in De Kuip.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
3 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
7 uur geleden