Aanvoerder Messi aangeslagen na verrassende nederlaag Argentinië
LUSAIL (ANP) - Volgens sterspeler Lionel Messi is de verrassende nederlaag van WK-titelkandidaat Argentinië tegen Saudi-Arabië (2-1) hard aangekomen. "We hadden niet verwacht zo te beginnen. Nu moeten we ons voorbereiden op wat nog komt. We moeten de volgende wedstrijden winnen en dat hebben we in eigen hand", aldus de 35-jarige aanvoerder van het nationale elftal.
"Er zijn geen excuses. Deze groep is sterk en heeft het al laten zien. Nu moeten we laten zien dat dit een echte groep is. Het is een situatie die we lang niet hebben meegemaakt", zei de aanvaller van Paris Saint-Germain verder. De voetballers van Argentinië waren lange tijd ongeslagen en begonnen als een van de favorieten aan het toernooi.
Ook aanvaller Lautaro Martínez, die twee doelpunten afgekeurd zag worden vanwege buitenspel, sprak van een "heel pijnlijke" nederlaag. "In de eerste helft hadden we meer dan één doelpunt moeten maken. Maar dat is het WK. Nu moeten we uitrusten en focussen op de twee finales die eraan komen."
Groepsgenoten Argentinië
Argentinië speelt in de groepsfase nog tegen Mexico en Polen, normaal gesproken sterkere teams dan de mondiale nummer 51 Saudi-Arabië. Dit toernooi is hoogstwaarschijnlijk het laatste WK voor Messi, die dinsdag vanuit een strafschop voor het enige Argentijnse doelpunt zorgde.
De Fransman Hervé Renard, de bondscoach van de Saudische stuntploeg, voelde zich gezegend. "We hebben geschiedenis geschreven voor het voetbal. Dit resultaat zal voor altijd blijven, dat is het belangrijkste. Maar we moeten ook vooruitkijken. We hebben nog twee moeilijke wedstrijden voor de boeg."
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
14 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
19 uur geleden