Aanvoerder Messi aangeslagen na verrassende nederlaag Argentinië
LUSAIL (ANP) - Volgens sterspeler Lionel Messi is de verrassende nederlaag van WK-titelkandidaat Argentinië tegen Saudi-Arabië (2-1) hard aangekomen. "We hadden niet verwacht zo te beginnen. Nu moeten we ons voorbereiden op wat nog komt. We moeten de volgende wedstrijden winnen en dat hebben we in eigen hand", aldus de 35-jarige aanvoerder van het nationale elftal.
"Er zijn geen excuses. Deze groep is sterk en heeft het al laten zien. Nu moeten we laten zien dat dit een echte groep is. Het is een situatie die we lang niet hebben meegemaakt", zei de aanvaller van Paris Saint-Germain verder. De voetballers van Argentinië waren lange tijd ongeslagen en begonnen als een van de favorieten aan het toernooi.
Ook aanvaller Lautaro Martínez, die twee doelpunten afgekeurd zag worden vanwege buitenspel, sprak van een "heel pijnlijke" nederlaag. "In de eerste helft hadden we meer dan één doelpunt moeten maken. Maar dat is het WK. Nu moeten we uitrusten en focussen op de twee finales die eraan komen."
Groepsgenoten Argentinië
Argentinië speelt in de groepsfase nog tegen Mexico en Polen, normaal gesproken sterkere teams dan de mondiale nummer 51 Saudi-Arabië. Dit toernooi is hoogstwaarschijnlijk het laatste WK voor Messi, die dinsdag vanuit een strafschop voor het enige Argentijnse doelpunt zorgde.
De Fransman Hervé Renard, de bondscoach van de Saudische stuntploeg, voelde zich gezegend. "We hebben geschiedenis geschreven voor het voetbal. Dit resultaat zal voor altijd blijven, dat is het belangrijkste. Maar we moeten ook vooruitkijken. We hebben nog twee moeilijke wedstrijden voor de boeg."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse aanklagers zijn een onderzoek gestart naar de Franse international Lucas Hernández en zijn partner naar aanleiding van beschuldigingen van mensenhandel en illegale tewerkstelling door een Colombiaans gezin. Het paar ontkent elke misstand en zegt te goeder trouw te hebben gehandeld, maar te zijn gemanipuleerd.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
5 uur geleden