Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Matusiwa verlaat FC Groningen en tekent bij Reims

Aanvoerder Matusiwa verlaat FC Groningen en tekent bij Reims

GRONINGEN (ANP) - Aanvoerder Azor Matusiwa van FC Groningen stapt over naar de Franse club Stade de Reims. De 23-jarige middenvelder heeft een contract voor vijf jaar ondertekend bij zijn nieuwe werkgever.

Technisch directeur Mark-Jan Fledderus wenst Matusiwa veel succes bij zijn eerste buitenlandse avontuur. "Azor is in de ruim twee seizoenen die hij bij FC Groningen speelde, uitgegroeid tot sterkhouder van het elftal. Hij heeft zich zowel op het veld als buiten de lijnen fantastisch ontwikkeld. Een leider die voorop gaat in de strijd en niet voor niets benoemd werd tot aanvoerder van het elftal."

Matusiwa werd in 2019 voor vier seizoenen gecontracteerd door FC Groningen, dat hem overnam van Ajax. Hij speelde 51 wedstrijden voor de noorderlingen. Matusiwa ontwikkelde zich bij FC Groningen tot international van Jong Oranje, waarmee hij eerder deze zomer actief was op het EK.

Van Bergen

Stade de Reims legde eind vorige week ook al buitenspeler Mitchell van Bergen van sc Heerenveen vast. De Franse club heeft aanvaller Kaj Sierhuis aan Heracles Almelo verhuurd.

Vlak voor de transferdeadline maakte FC Groningen bekend dat de 20-jarige verdediger Thomas Poll naar eerstedivisionist Almere City verkast. De Groningers hebben wel een terugkoopoptie bedongen. Poll kwam zes keer in actie voor het eerste elftal. Hij had nog een contract voor een jaar.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

4 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

8 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

8 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

11 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

11 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

12 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

14 uur geleden