Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Matusiwa verlaat FC Groningen en tekent bij Reims

Aanvoerder Matusiwa verlaat FC Groningen en tekent bij Reims

GRONINGEN (ANP) - Aanvoerder Azor Matusiwa van FC Groningen stapt over naar de Franse club Stade de Reims. De 23-jarige middenvelder heeft een contract voor vijf jaar ondertekend bij zijn nieuwe werkgever.

Technisch directeur Mark-Jan Fledderus wenst Matusiwa veel succes bij zijn eerste buitenlandse avontuur. "Azor is in de ruim twee seizoenen die hij bij FC Groningen speelde, uitgegroeid tot sterkhouder van het elftal. Hij heeft zich zowel op het veld als buiten de lijnen fantastisch ontwikkeld. Een leider die voorop gaat in de strijd en niet voor niets benoemd werd tot aanvoerder van het elftal."

Matusiwa werd in 2019 voor vier seizoenen gecontracteerd door FC Groningen, dat hem overnam van Ajax. Hij speelde 51 wedstrijden voor de noorderlingen. Matusiwa ontwikkelde zich bij FC Groningen tot international van Jong Oranje, waarmee hij eerder deze zomer actief was op het EK.

Van Bergen

Stade de Reims legde eind vorige week ook al buitenspeler Mitchell van Bergen van sc Heerenveen vast. De Franse club heeft aanvaller Kaj Sierhuis aan Heracles Almelo verhuurd.

Vlak voor de transferdeadline maakte FC Groningen bekend dat de 20-jarige verdediger Thomas Poll naar eerstedivisionist Almere City verkast. De Groningers hebben wel een terugkoopoptie bedongen. Poll kwam zes keer in actie voor het eerste elftal. Hij had nog een contract voor een jaar.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

2 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

2 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

2 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

3 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

3 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

13 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

15 uur geleden