Aanvoerder Matusiwa verlaat FC Groningen en tekent bij Reims
GRONINGEN (ANP) - Aanvoerder Azor Matusiwa van FC Groningen stapt over naar de Franse club Stade de Reims. De 23-jarige middenvelder heeft een contract voor vijf jaar ondertekend bij zijn nieuwe werkgever.
Technisch directeur Mark-Jan Fledderus wenst Matusiwa veel succes bij zijn eerste buitenlandse avontuur. "Azor is in de ruim twee seizoenen die hij bij FC Groningen speelde, uitgegroeid tot sterkhouder van het elftal. Hij heeft zich zowel op het veld als buiten de lijnen fantastisch ontwikkeld. Een leider die voorop gaat in de strijd en niet voor niets benoemd werd tot aanvoerder van het elftal."
Matusiwa werd in 2019 voor vier seizoenen gecontracteerd door FC Groningen, dat hem overnam van Ajax. Hij speelde 51 wedstrijden voor de noorderlingen. Matusiwa ontwikkelde zich bij FC Groningen tot international van Jong Oranje, waarmee hij eerder deze zomer actief was op het EK.
Van Bergen
Stade de Reims legde eind vorige week ook al buitenspeler Mitchell van Bergen van sc Heerenveen vast. De Franse club heeft aanvaller Kaj Sierhuis aan Heracles Almelo verhuurd.
Vlak voor de transferdeadline maakte FC Groningen bekend dat de 20-jarige verdediger Thomas Poll naar eerstedivisionist Almere City verkast. De Groningers hebben wel een terugkoopoptie bedongen. Poll kwam zes keer in actie voor het eerste elftal. Hij had nog een contract voor een jaar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
6 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
10 uur geleden