Aanvoerder Liverpool: wij spelers zijn verantwoordelijk
LIVERPOOL (ANP) - Jordan Henderson heeft aan de vooravond van de wedstrijd van Liverpool in de Champions League tegen Leizpig gezegd dat de spelers verantwoordelijk zijn voor de terugval in de Premier League. "Diep van binnen weten we dat allemaal", ze de aanvoerder. Hij sprak geruchten tegen dat het vertrouwen in trainer Jürgen Klopp aan het afnemen is.
"Om al die wilde verhalen kan ik eigenlijk alleen maar lachen", aldus Henderson, de middenvelder die door de vele blessures al weken achterin speelt. "Andy Robertson zou in de kleedkamer ruzie hebben gehad met keeper Alisson, Klopp zou er niets meer van kunnen. Ik kan alleen niet ontkennen dat de resultaten slecht zijn. Het is hoog tijd dat wij daar verandering in brengen."
Liverpool verloor de laatste drie duels in de Premier League en de achterstand op koploper Manchester City is inmiddels 13 punten. In prolongatie van de titel gelooft niemand meer in de stad aan de rivier de Mersey. De club is ook al uitgeschakeld in de FA Cup. De laatste twee nederlagen waren tegen Manchester City en Leicester City, beide ingeleid door blunders van de doorgaans foutloze Alisson.
Begrafenis moeder
Klopp liet weten dat het goed met hem ging. De tegenvallende resultaten én het overlijden van zijn moeder - vanwege de coronamaatregelen kon hij haar begrafenis niet bezoeken - hebben zijn motivatie niet aangetast. "Ik barst van de energie. Ja, ook privé is het een zware tijd. Hoewel ik daar in het openbaar eigenlijk niet over praat, wil ik zeggen dat we dat als familie hebben opgevangen."
Misschien zie ik er niet zo vrolijk uit, bekende Klopp. "Dat komt omdat het weer niet geweldig is, mijn baard steeds maar grijzer wordt en ik niet zo veel slaap heb gehad. Verder beschouw ik de situatie waarin we nu zitten als een grote uitdaging. En uitdagingen heb ik wel vaker gehad. We gaan hier samen uitkomen, dat weet ik zeker. Door te blijven voetballen zoals ons voor ogen staat, door saamhorigheid en door hard te werken. En door te leren van elke wedstrijd die we hebben gespeeld."
Vanwege de reisrestricties vanuit Engeland naar Duitsland wordt de eerste wedstrijd tussen Leipzig en Liverpool dinsdag in Boedapest gespeeld. Liverpool mag daarna 'gewoon' het tweede duel op Anfield laten plaatsvinden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
27 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
40 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
41 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
43 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
50 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
52 minuten geleden